Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van két fiú guppim meg két...

Van két fiú guppim meg két neonhalam (többi meghalt), tehetrk melléjük egy 4-5centis aranyhalat?

Figyelt kérdés

Nem bántják egymást? Oltást nem kérek(pl hogy mért csak két neonhalam van,tudom,csapathal,de meghalt a többi) csak a kérdésre válaszoljatok,kérlek.

Nem csipkedi meg ez a nagy aranyhal a többi picit?



2013. aug. 7. 17:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Az aranyhal túl nagyra nő, nem jó ötlet.

http://www.youtube.com/watch?v=PX1BzvaqrAs

2013. aug. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ok köszi
2013. aug. 8. 00:55
 3/9 anonim ***** válasza:

Mekkora az akvárium? Milyen a szűrése? Hány fokos a víz? Ezek nélkül nem lehet érdemi választ írni.

Az aranyhal [link] és a neonhal [link] tartási igényei.

Aranyhal esetén legalább 150-200 l-es akváriumra van szükség.

2013. aug. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Ne rakd be mert megeszi a maradék halaidat:D
2013. aug. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 YourDestiny ***** válasza:
Soha nem értettem, hogy ha valakinek megdöglenek a halai, miért azonnal azon kezd el filózni, hogy mit kéne a helyére tenni. Azon kéne, miért haltak meg. Mert valószínűleg a tartási körülményekkel van a baj, amin javítani kéne. És ha új halakra van keret, akkor egy jobb szűrőre is. Ma már minden megoldható házilag néhány kellékkel, kis ügyességgel.
2013. aug. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

ez az aranyhal annyira nem nagy. De amúgy se kell annak 100L,nem arról a tavi böszmenagy állatról beszélek..nekem eladó mondta,hogy ha csak 25literes lenne az akváriumom,akkor is tehetnék bele 2aranyhalat.

Azért nem írtam le ezeket,mert engem az érdekel,hogy képesek-e ezek a fajok együtt élni békében.

Van szűrő de a hűtést nem tudom jól megoldani. El kéne szállásolnom egy aranyhalat,ami jól bírja a hőm.ingadozást. (ismerősöm kettőt vett,de már csak egyet akar)

Nem azt kérdeztem,hogy mit nem értettél sosem. A kérdésre kéne válaszolni. Kövit le fogom pontozni,ha nem képes csak a kérdésre választ írni. El kéne olvasnotok a szabályokat!

Mert nem cseszegetést kértem. És nincs kedvem itt magyarázkodni se.

2013. aug. 9. 00:53
 7/9 A kérdező kommentje:
ja és a "keret"..nem rád tartozik,de szìvességet tennék neki,ha befogadnám a halát,tehát ingyen van. De az aranyhal amúgy is pár száz Ft,a hűtés meg kb 2-3000 lenne. Amire,bármilyen hihetetlen is,nincsen "keret". A többi halnak semmi baja,és azóta egyéb módszerekkel próbálom hűteni a vizet.
2013. aug. 9. 00:59
 8/9 YourDestiny ***** válasza:

Jó, akkor remélem, ez érthető válasz lesz:


Ne hozd el az aranyhalat, hacsak nincs 150 literes az akváriumod. Ez az aranyhal is olyan nagy böszme lenne, mint a tavi, ugyanis kisebb méretű aranyhal nincs. Mind 30 centisre nő, illetve nőne, ha azt a tartási körülmények megengednék. Ha nem tud akkorára megnőni, csupán kínzás az egész, nem több. Másrészt mivel hidegvízi hal, 23 fok a plafon.

2013. aug. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

30l alatti akváriumban törvényileg nem lehet gerinces állatot tartani. Az eladók mindent mondanak a profit érdekben. Az aranyhal ahogy előttem is írták 30cm-esre fog nőni, és 150 l-es akváriumra van hozzá szükség.

A neonnak is min. 80l-es aksi kell, ehhez 10-15 hal, mivel rajhal. Ahogy előttem is írták ki kellene deríteni miért pusztultak el, kiküszöbölni a hibát és ha az akváriumi mérete megfelelő újabb rajt "létrehozni" ellenkező esetben a neonokat el kell ajándékozni.

Mekkora az akváriumod?

2013. aug. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!