Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tarthatok aranyhalat akváriumb...

JohniDaren kérdése:

Tarthatok aranyhalat akváriumban levegőztetőrendszer nélkül? Nem fog korán elpusztulni?

Figyelt kérdés
Éveken át tartottam bettát (sziámiharcos halat), akváriumban levegőztető nélkül, és 2-3 évig éltek. Most viszont már fél éve üres az akvárium. Szeretnék egy aranyhalat, esetleg kettőt, de nem akarok levegőztetőt, szerintetek ha így rakom őket akváriumba korán meghalnak?

2013. aug. 4. 16:53
 1/4 anonim ***** válasza:
60%

Levegőztető nélkül simán elvannak.

Szűrőből viszont nagyon komoly kell nekik.

Ráadásul egy bettás (gondolom nem valami nagy) akvárium édeskevés egy (vagy több, mivel társas lény) aranyhalnak, mivel egészséges esetben kb 3 aranyhalnak kell egy 200 literes akvárium.


Ha pedig a szűrőt hívod levegőztetőnek akkor nem is kéne erőltetni ezt a haltartásnak hazudott dolgot, mindenki jobban járna.

2013. aug. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Természetesen van szűrő, azért tettem fel a kérdést mert az állatkereskedésben azt mondták kell levegőztető. (de sejtettem hogy nem) Az akvárium egyébként 500l-es.
2013. aug. 4. 18:55
 3/4 Platypus ***** válasza:
60%
Egy szűrő simán ellátja a levegőztető funkcióját egy átlagosan telepített akváriumban. Erős túltelepítés vagy ragadozó halak mellett fontos egyedül a külön levegőztetés.
2013. aug. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nézzétek csak meg a leírást! Bettát tartottál 500 literben kedves kérdezö?:D
2013. szept. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!