Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » SOS! Ha csak pár órája van az...

SOS! Ha csak pár órája van az aksi víz benne az aksiban és van benne vízelőkészítő meg baktérium, lesz bajuk a halaknak ha már most belerakom?

Figyelt kérdés
Új aksit vásároltunk.
2013. aug. 9. 18:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Legalább 24 órát kell várni a halak betelepítése előtt. De ez a flakonon is rajta van és nem szórakozásképpen írják rá. (Sera-son legalábbis rajta volt nálam)
2013. aug. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Pendulum92 ***** válasza:
24 órát? Inkább 3-4 hetet.
2013. aug. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Pendulum92 ***** válasza:
És igen, elég komoly káros hatásoknak teszed ki őket.
2013. aug. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha már a halaid is otthon vannak, akkor öntsd be őket egy vödörbe és mégegyszer annyi vizet rakj még hozzájuk, mint amennyi a zacskóban van. Holnap önts rájuk még vizet, de a nagyon friss akváriumba még ne tedd be őket egyelőre szerintem. Így szoktasd őket lassan hozzá és ha úgy látod, hogy nincs semmi bajuk akkor dobd át őket az akváriumba.
2013. aug. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha meg még nincsenek halaid, akkor inkább várj vele 2 hetet, az a biztos.
2013. aug. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Pendulum92:

Igen, 24 órát kell várni, olvasd el egyszer a Sera bacis flakonját. Direkt erre van kitalálva, hogy aki nem akar heteket várni az belerakhassa a halakat a vízbe hamar. De gondolom ezzel tisztában vagy, felesleges magyarázni. :)

Az első akváriumomat indítottam vízelőkészítővel és bacival már 4 éve. Pont 24 órára telepítettem az első pár halat, azóta is élnek hiánytalanul hála az égnek. Viszont a többi akváriumot már normálisan több hét üresjárattal indítottam, nem előkészítőkkel, mert egyrészt drága, másrészt felesleges terhelni ezekkel a halakat. (nem biztos, hogy jól reagál rá az a fajta, ami a kérdezőnek van, ha hamar rakja bele őket)

2013. aug. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Pendulum92 ***** válasza:
Én csak abban nem vagyok biztos, hogy 24 óra alatt kellő tömegben el tudnak-e szaporodni az ammónia lebontó baktériumok. Az, hogy jó sok csírát juttatunk a vízbe, lehet, hogy gyorsítja a folyamatot, de nekem kicsit erős ez a 24 óra.
2013. aug. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem áll be az egyensúly attól hirtelen, hogy beönt egy csomó bacit a kérdező, nekem sem kellett volna anno roham tempóban csinálni, de már mind1 szerencsére nem sült el rosszul, de többet biztos nem alkalmaznám. Illetve lehetne, de tuti nem telepítenék legalább 2 hétig még halakat. Valamennyit biztos gyorsít a dolgon a "baci lötty", de tényleg túl rövid idő a 24 óra, ez volt a minimum idő. Nem tudom a kérdezőnél milyen a víz most, de nekem több, mint fél napig szinte átláthatatlan tejes volt a víz a baciktól, pedig ml-re pontosan annyit raktunk, amennyit kellett. Ez miatt is várni kéne többet és nem egyből belerakni a halakat. (mai fejjel már én sem tenném)
2013. aug. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ilyen gyári bacit csak a tengeri akváriumba tettem, de az nem lett tőle fehér. Viszont nem is állt tőle be az akvárium egyből. Látszott, mert vagy 2 hétig durván nőtt benne a barna alga, aztán eltűnt. De lehet, hogy volt az 3 hét is mire kezdett már normálisan kinézni.



Az édesvizik sem szoktak opálosak lenni, bár azokat csak a meglévő vízzel oltogatom be, ha új akváriumot csinálok. Illetve valamennyi vizet átrakok a régiből és így nem feltétlenül kell várni hetekig. De ha nincs elég régi akváriumvíz, hát akkor nyilván érdemes lenne várni.

2013. aug. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!