Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Adjatok tanácsot! Halak...

Adjatok tanácsot! Halak teknős mellé. Milyet? Mennyit? Hogyan?

Figyelt kérdés

Üdv!


Kérnék egy kis tanácsot tőletek, mielőtt kezdőként mindent elrontok :)


Na szóval az a helyzet, hogy van egy kis teknősöm, ami teljesen kifejletten is max 13-15 centis lesz. Van neki egy 95x25x30 -as akvaterráriuma. Ez ugye bő 70 liter, azonban a kimászója fix magasságú, szóval a vízszint csak 15 centis benne.


Rakhatnék bele halakat szerintetek? Nyílván nem sokra gondoltam, olyan 5-10 darabra, de ebben is adhattok tanácsot mert sosem voltak még halaim.


Szűrő, levegőztető alap hogy akkor kelleni fog.

Esetleg 1-2 élő növényt is szívesen raknék bele. Vélemény?


Halakból amúgy szifók-ot néztem.


Ui: Benne van a pakliban hogy a teki elkap belőlük párat, szóval olcsó halakban gondolkozom.


Köszönöm a tanácsokat!



2013. aug. 9. 22:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát ha olcsót, akkor inkább szúnyogírtó fogaspontyokat tegyél. Meg fogja enni a teki, de azt nem tudom mennyi idő alatt.
2013. aug. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezeket a szúnyogírtó fogaspontyokat lehet szaporítani is ezrével másik akváriumban, ha netán ezzel akarod etetni, de inkább adj neki fagyasztott halat :)
2013. aug. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 kzs ***** válasza:

Nem! Határozattan nem!


Hallgass rám: semmilyen halat ne tegyél teknős mellé - se szúnyogírtó fogaspontyot, se szifót, se semmit: vagy levadássza őket a teknős, vagy nagyon csúnyán "helybehagyja".

2013. aug. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ :)


Állítólag a szifók is szapora, tényleg az? Csak mert azok mutatósak :)


A teknős amúgy fagyasztott halat kap. A halakat azért akarom, hogy töltse a teret picit, mivel a teknős elég sokat bújkál, én meg nézem az üres aksit :)


Szerinted hányat rakhatok bele? Nem akarom túlzsúfolni őket, csak jó lenne ha úszkálna valami a vízben.


Amúgy ha a teki rendszeresen kap elegendő fagyasztott halat, mennyi az esélye, hogy ellegyenek egymás mellett? :)


Köszi

2013. aug. 9. 23:48
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves kzs!


Köszi neked is, megfontolom.


Esetleg ötleted van, hogy akkor hogy tehetném élettel telibbé az akváriumot? A teknős sokat bújkál!

2013. aug. 9. 23:51
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát én így vagyok a murénával, csak az nagyobb akváriumban, több vízben van. A szifók túl szépek kajának, és nem tudom, hogy a teki mit művelne a kis halakkal. Lehet, hogy 5 perc alatt megölné az összeset. Pl a murénám elvan a halak mellett hetekig. Ha nem kap fagyasztott halat, akkor eszik csak meg egy élőt. De ez ritkán van. Tehát a murénánál ez működik amit mondasz, de a teknősnél nem tudom, hát próbáld ki.
2013. aug. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

mivel ott a teknős, és tök alacsony a vízszint, szerintem nem lenne jó helye ott akármilyen halnak is.


a növényeket meg bezabálja a teknős. talán gömbmohát rakhatsz bele.

2013. aug. 10. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A hal tartás egészen más, mint a teknőstartás!!!


A teknőst csak önmagában tartod, az ő környezetét, igényeit kell szem előtt tartanod.


Ha halat tartasz, akkor egy komplett rendszert tartasz fenn.

A teki nincs "közvetlen" kapcsolatban a vízzel, nem abból "lélegzik" stb, a hal meg olyan, mint a víz, amiben van.

Egy halnál töredéke méreganyag lehet a vízben, nagyságrendekkel érzékenyebb az egész rendszer.


Sokkal jobb vízminőség kell!

Ráadásul millióféle betegség támadhatja meg őket, aminek a legegyszerűbb elkerülése, ha jó az immunrendszerük.

Ez, csak tökéletesen stresszmentes környezetben alakulhat ki.

Stresszt, még a zsúfoltság önmagában is okozhat, akkor gondold el, mekkora stresszt okoz az, hogy életük minden másodperce veszélyben van egy ragadozótól.


A zsúfoltságot azért említem, mert ha 15 cm-es a vízoszlop, az alig több mint 30 liter, ami ahhoz is határeset, hogy egyáltalán halat tarts benne, nem még hogy pl xipho-t.

Annak 100 liter fölötti akvárium kell.

30 literben 3 cm-es nano halakat tarthatsz, jó szűréssel, teknős nélkül 10 db-ot!

A halak nem tudnak kimászni, nekik a vízmennyiség az egész életterük, amiben az életüket leélik.

Xipho nagyságú halakat rakni ekkora vízbe kb olyan, mint ha 1 méteres láncon élne egy németjuhász.


Nem beszélve arról, hogy a teknős önmagában bőven leterhel ekkora vizet (értsd beleszarik, ami méreg) nagyon komoly külső szűrő kéne , ami ennyi salakanyagot olyan hatékonyan bont le, hogy abban a vízben halak élhessenek.

A természetben század része sincs az élőlények létszáma adott élettérben, azért tud működni.


Kizárt dolog, hogy halakkal tudd tartani a teknőst anélkül, hogy azok szenvednének.


Rakj bele erős növényeket, vagy műnövényeket, amik kitöltik a teret.

Egyáltalán milyen teknős?

Lehetne még rakni bele mondjuk 2 db pézsmateknőst, azok kb ugyanekkorára nőnek, nem jelentenének veszélyt egymásra.

2013. aug. 10. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!