Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kerti tó készítése?

Kerti tó készítése?

Figyelt kérdés
Kerti tavat szeretnék csinálni. Fém kád lenne az alapja. Az elég mély ahhoz hogy a halak a telet kibírják. Valamint teknőst is szeretnék bele és milyen fajta teknőst és halat tegyek bele hogy együtt megéljenek? És még egy valami muszáj bele valami víz forgató??

2013. aug. 1. 13:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Fóziás tavat kellene csinálni, a fém kád nekem nem tűnik jó megoldásnak. Ha teknőst is szeretnél, akkor úgy kell megoldani, hogy ne tudjon elmászni, szóval kell valami kis körbekerítési is. Egyébként ékszerteknős nagyon jól ellesz benne, télen teleltetni kell a pincében, avarral megtöltött dobozban. A halakat sajnos ki fogja enni, ragadozó lévén. Talán nagyobb halakkal kellene próbálkoznod, aranyhallal, viszont annak meg nem elég a kis mérető tó. Vízforgató kell bele, mert máskülönben bealgásodik és nem lesz oxigén a vízben és elpusztulnak az állatok.
2013. aug. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
és milyen kaját adjak a teknősnek?
2013. aug. 1. 14:55
 3/5 anonim ***** válasza:
vegyél fagyasztott kis halakat állatkereskedésben, azt szi a teki, de megesz mindent, gilisztát is.
2013. aug. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nekünk is van kerti tavunk, kb 8 nm vízfelszín, beköltözött mindenféle állat: béka, vízi bogarak, lárvák, ezeket eszi a teknős, nem etetjük. Ha nekem kicsi a tó, akkor sima teknőstáp, meg kis halak, tubifex.
2013. aug. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mármint, ha neked kicsi lesz a tó :)
2013. aug. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!