Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nem baj ha a csigasügéres...

Nem baj ha a csigasügéres akváriumban az elpárolgott vizet osmo vizzel pótolom?

Figyelt kérdés
2013. aug. 13. 15:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Meg egyébként szerintem a csigasügerek eredeti Taganyika- tavi "kemény" vize sincs olyan kemény mint a csapvíz nálam, itt 21 NK.



Ugye ezeknek díszhal azt írja, hogy 8-25 NK°

[link]


Más halakhoz, amik ugyanabban a tóban vannak,

10-15 NK-t ír:

[link]


Úgyhogy vonj egy átlagot és legyen max 20 nk szerintem :)

2013. aug. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 YourDestiny ***** válasza:
Jó, de a diszhal.info a sügértémában ír néha képtelenséget.
2013. aug. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Naja, a Tanganyika tónak mennyi lehet a vízkeménysége valójában?


A hőmérséklet asszem 25-26 fok, a ph 7,5-9 körüli, de ezt sem tudom már hol olvastam..


És az egyik sügérre azt írja ragadozó, a másikra növényevő. Szerintem pedig minden tanganyika és malawi sügér mindenevő, esznek húst és algát is, meg sügér granulátumot, ami főleg zöldséges asszem.


Nekem nincs sügeres könyvem.

Ha neked van, abban mit írnak általánosságban ezekről?

2013. aug. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy itt nem kérdéseket kell feltenni, de pl vannak ezek a sügérkaják pl:

[link]

Ezek közt mi a különbség? Te tudod?

2013. aug. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 YourDestiny ***** válasza:

Még nem volt időm megkacsintani a kérdést.


A Tankanyikára 10-18 nk közötti keménység jellemző. Észak -és déli részek között ilyen jelentős lehet a különbség. A pH 7,5-9,5. Hőfok többnyire 25-26 mindkét tóban, de lehet hidegebb, és lehet melegebb is olyan jó 3 fokkal.


Leírom a malawit is: pH 7,5-8,5, a hőmérséklet ingadozóbb 20-30 között mozog száraz és esős évszak között.

A kaják közül hármat ismerek, én is közülük használok kettőt. Az egyik legjobb minőségű kaják amúgy. Az első (Staple), ez ilyen alap sügérkaja, kicsit hülye példa, de olyan, mint mondjuk a Seránál a Vipan. Van benne csomó minden, de sokkal jobb minőséget képvisel, sokkal jobb a tápanyagtartalma. A piros színű Goldban magas a vitamintartalom, ezenkívül valamiféle színélénkítő anyagot tartalmaz, ami folyamatos etetéssel kihozza a halak valódi, legélénkebb színét. A sorban utolsó, az Excel, az kimondottan malawi kaja, szinte csak zöld alapú cuccokból tevődik össze, hozzáadott magas vitamintartalommal. Kimondottan növényevő fajoknak van.

2013. aug. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 YourDestiny ***** válasza:
Amúgy ami a Stapleban benne van, az ugyanúgy a Goldban is, és még ezen felül van a Goldban plusz összetevő. Szóval és afrikaiaknál pl. az Excelt és piros Goldot használom.
2013. aug. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 YourDestiny ***** válasza:
De amúgy van belőlük két fajta, floating meg süllyedős. Én mindig a floatingot veszem, mert úgyis előtte 2-3 percre be kell áztatni, amíg megpuhul, aztán kicsit szétnyomkodom. Elég kemény, bazi nagyra megduzzadnak a bogyók. Utána meg már a floating is ugyanúgy elsüllyed.
2013. aug. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
áhja, értem, köszi-köszi
2013. aug. 15. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!