Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy lehet a gömbmoha növekedé...

Hogy lehet a gömbmoha növekedését meggyorsítani?

Figyelt kérdés
úgy h ne algásodjon be a felülete
2013. aug. 16. 16:43
 1/6 YourDestiny ***** válasza:
Sehogy. És a gömbmoha felülete nem algásodik be. Ha igen, akkor nálad elég nagy problémák vannak.
2013. aug. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
sehogy nem lehet de azt sem lehet megakadályozni hogy algásodjon mert az egész az igazából nem gömbmoha hanem gömbalga sok helyen így is árulják
2013. aug. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2013. aug. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálam be van dobva egy enyhe sós vízbe, de jó neki a kemény csapvíz só nélkül is. Nem tápozom. Kevés fényt kap és szép zöld, de sajnos lassan nő.


Olyat láttam hogy valakinél barna algás lett, és helyenként sárgult, de ott sok fényt kapott és hetente tápozták, mégsem nőtt gyorsabban, sőt inkább csúnyább lett.

2013. aug. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azt is bírja hogy a fürdőszobában a mosdó alá be van dobálva egy vödörbe, ott aztán tényleg nem kap fényt, mégsem barnul.
2013. aug. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Még az jutott eszembe, hogy a terraplázán kéne megkérdezni a gömbmoha árust. Szokott lenni egy vékony kislány velük. Ők mindig rengeteg mohát visznek ki. Hogy növesztik olyan gyorsan?


Nálam rettentő lassan nő. Most mittudomén, csak egy tipp. Lehet hogy ők növényi hormont adagolnak hozzá. Pl a panzi aquaplantban van növényi hormon, attól nálam az anubias beindult a növésben. [link]

De sajnos a gömbmohánál nem próbáltam, tehát nem biztos hogy van értelme. Tudod én azt nem szoktam tápozni.

2013. aug. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!