Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A segitségeteket szeretném...

A segitségeteket szeretném kérni (? ) Úgy gondolom ebből mások is felkészülhetnek.

Figyelt kérdés

Nem szeretnék senkit sem lefárasztani túl sok kérdéssel, de úgy gondolom, hogy jobb felkészülnöm, mint hogy bármilyen hibát elkövessek, ami később a halaim és az egész akvárium életére hatna.


Az első kérdésem egy kicsit hosszúra nyúlik, de ebben nagyon bizonytalan vagyok!


200 L-es 100x40x50 akváriumom van, teljes felszereléssel. Ezeket gyorsan felsorolnám: Külső szűrő (1200L/h víz szűrés), Hydor H2Show Bubble Maker levegőpumpa, Márvány kavicsok (zúzalék 1mm-1,5mm átmérővel), Lávakő zúzalék, fűtő, egyéb kellékek.


(1): - Szeretnék több halfajtát is együtt tartani, de tudom, hogy ehhez nagyon sok feltételt kell biztosítani!

Felsorolom azokat a halakat, amelyeket szívesen tartanék:

Ancistrus (alganyaló), Botia, Brokát márna, Citromlazac, Ékfoltos razbóra, Izzófényű pontylazac, Neon, Neon (vörös), Páncélos Panda (hazmester hal), Rézlazac, Ferdén úszó, Ollófarkú razbóra, Öves díszcsík, Vörösorrú, Vörös fantomlazac (vagy fekete), TALÁN kisebb méretű Vitorláshal.

Tudom, hogy ennyi halfajtát halat kockázatos, nem tarhatok, ezzel teljesen tisztába vagyok. Ehhez kérném az első segítő kérdésemet. - A felsorolt halak közül, melyek azok, amelyeket nyugodtan összevonva tarhatnék a többi hallal, illetve melyeket nem igen ajánlatos?

(2): - A felsorolt halak közül, melyek azok, amik szinte teljesen békés körülmények között élnének egymás között?

(3): - Milyen növényeket ajánlanátok 200L-es akváriumba? (Itt a mértékre vagyok kíváncsi, természetesen megfelelően a halak igénye szerint. Gondolok itt a búvóhelyükre és a szabadon maradt terekre, ahol tudnak úszni).

(4): - Tudnátok mondani olyan növényt, amely inkább "talajnövény", és hamar elszaporodik, így egy kisebb pázsitot hozva az akvárium aljára? Ennek másik irányát, csak éppen felelé növekvő és bokrosodó növényt/növényeket?

(5): Külső szűrő 1200L/h szűréssel egy 200 L-es akváriumhoz megfelelőnek tűnik?


Nagyon meghálálnám, ha tudnátok néhány tanácsot adi! Előre Köszönöm!



2013. aug. 17. 19:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Vitorláshal megenné a kék neonokat, meg még több halat is talán, tehát a vitorlásokat hagyd ki inkább.
2013. aug. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ahogy nézem ezek aránylag kis méretű halak én a vitorlást kivenném mert hiába veszel kicsit az egyszer megnő 10cm+ aztán ha egyszer bekattan szétszedi az összes kicsit
2013. aug. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 izomszörp ***** válasza:

Külső szűrő jónak tűnik.

Ami felfele gyorsan nő az a Valisneria.

2013. aug. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Rendben.

Köszönöm!

2013. aug. 18. 21:32
 5/5 izomszörp ***** válasza:
Pázsitszerűnek a jávai mohát lehetne, vagy talán még a gömb mohát.
2013. aug. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!