Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 200 vagy 240 literes akváriumh...

200 vagy 240 literes akváriumhoz, hány wattos fénycsövet ajánlanátok?

Figyelt kérdés

200-250 L-es akváriumhoz, elég a 30 wattos fénycső? A növények számára elegendő fényforrás a növekedéshez? Elég ahhoz, hogy bizonyos algák ne telepedjenek meg? Vagy túl gyenge a fénye?

Ha nem elég erős, milyen teljesítményűt ajánlanátok?

Előre köszönöm!



2013. aug. 17. 21:59
 1/5 anonim ***** válasza:

szia a.5 watt/literig gyenge 0.5 watt/litertöl 1 watt/literig közepes 1 watt/litertől magas a világítás az kell amilyen igényűek a nővények

milyenek a nővények ?

2013. aug. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

*0.5 watt/literig gyenge

bocsi elnyomtam :D

2013. aug. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Valisnéria, Hemmianthus, Glossostigma, Scrophulariaceae, és Alismataceae.
2013. aug. 17. 22:39
 4/5 anonim ***** válasza:

Vallisneriának talán, de még abban sem vagyok biztos.


A Hemmianthus, Glossostigma fényigényes, elég nehéz is tartani őket. HC-ből van kétféle, egyik a hemianthus micranthemoides <- ez hosszabbra nő és kevésbé kényes.

A hemianthus cuba <- ez viszont biztos hogy nem marad meg.

Nálam úgy maradt csak meg, hogy rátettem egy vasfa tetejére, ami 10 centit kilógott a vízből, a szárazra tettem a növényt, de a töve mindig vizes volt, mert a fára locsoltam a vizet egy kis vízpumpával, és 15 centi közelrő világítottam egy 26 Wattos izzóval, ez így befutotta a vasfa tetejét, viszont csak azokon a részeken, ahol közvetlen érte a fény, kicsit arrébb már nem. És ahol nagyon folyt rá a víz ott sem, csak ahol éppenhogy az alja volt csak picit vizes. Ez egy mocsári növény. Vízalatt életbentartani és gyepet növeszteni belőle, csak CO2 adagolásával lehet.


A Scrophulariaceae nem valami szárazföldi növény?

Alismataceae az megintcsak valami mocsári cucc.


Ha vennél egy nagy Anubias barterit, vagy Aponogeton-t az nem döglene ki. Ha nem akarod növellni a vilanyszámládat, akkor jobban járnál vele.

2013. aug. 18. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Értem!

Köszönöm!

2013. aug. 18. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!