Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 270 cm hosszú akváriumba hány...

270 cm hosszú akváriumba hány liter / órás vízkeringtetők ajánlanátok?

Figyelt kérdés
szűrőaksit 3000 l/h mozgatja, szóval nem lesz valami nagy sodrása ettől még fenn
2013. júl. 26. 22:31
 1/9 A kérdező kommentje:

nem akarok nagy sodrást....csak hogy lassan de mindig mozogjon a víz

esetleg két kisebb jobb lenne?

2013. júl. 26. 22:37
 2/9 anonim ***** válasza:

Egy 1000 liter fölötti aksi sok mindent kibír, 3 van a környezetemben amit szoktam látni, nem sokat foglalkoznak egyikkel se.


Belsővel úgy kellene elvileg, hogy végigtolja a 270 centit mondjuk a hátsó falon a szembe oldalüvegen alábukik, végig megy az áramlás az aljzaton vissza a szűrőhöz, ehhez minimum 6 méteres tolás kellene az szerintem lehetetlen.


Egy aksiba a szomszédoméba nem vagyok biztos, de a másik két 3 méteresben a két oldalüvegre egymással szembe tették a két belsőt hátra, és tiszta az ajzat, valahogy úgy van hogy a két áramlat szembe csap és ott már visszafordul középen így csak 135 centit kell tolni a belsőnek.


Jó nagyok a belsők 2000 liter körül vannak talán.

2013. júl. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez 1500 liter körül van, 3 méteres,(szűrő akvárium háttér mögött passz hogy menyit vesz le, meg mekkora) [link]


Két szembe belső van a hátsó falon, ha jól emlékszem 2500 literesek holnap vagy hétfőn megyek arra cuccokért akkor megkérdezem ha érdekel, nincs benne eszeveszett áramlás.

2013. júl. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 YourDestiny ***** válasza:
Szerintem 5 ezer liter per óra körüli áramlásgenerátorból kettő megoldaná. Ott kicsit másképp kell kalkulálni, mint a vízpumpáknál. Erősebbet kell venni. Azért jó, mert nagy teljesítmény mellett is viszonylag csendesek.
2013. júl. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 YourDestiny ***** válasza:
Mondjuk függ a magasságtól is. Szerintem inkább kicsit erősebb legyen, mint gyengébb.
2013. júl. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat nagyon hasznosak. B. Joci ha megnéznéd megköszönném! YourDestiny 70 cm magas lesz.
2013. júl. 28. 08:00
 7/9 A kérdező kommentje:

2 db ilyen [link]

vagy

2 db ilyen

[link]

??? (egymással szembe a két oldalon)

2013. júl. 28. 13:24
 8/9 YourDestiny ***** válasza:
Akkor az 5000-res mindenképp kell. Az a nagyon minimum. Semmiképp ne egymással szembe. Egy oldalra, kicsit távolabb egymástól.
2013. júl. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

" B. Joci ha megnéznéd megköszönném! "


Megnéztem, voltam benn a boltban, hát mit mondjak nem az igazi, egyik oldalon van 1 darab 2000 liter/óra, plusz egy darab 1500 liter/óra, szembe vele egy 2000 liter/óra, de alig mozgatják a vizet, tehát 3 belső van benn.


YourDestiny megoldása jobbnak tűnik, áramoltatót nem használtam még soha, így ebbe nem tudok nyilatkozni, tengeribe láttam már, szépen tolják és gondozás mentesek szinte.

2013. júl. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!