Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az energiatakarékos izzók...

Az energiatakarékos izzók megfelelő fényskálával rendelkeznek akváriumi világításhoz?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom elég széles spektrumuak. 100l vizet világítanák meg két 10w-os energiatakarékos izzóval, így a kettő együtt kb 80w-ot adna. Azért szeretném így, mert ez a legolcsóbb, és én is eltudnám készíteni a világítást. Mindkét égő egyforma legyen, vagy az egyik legyen sárga, a másik fehér? Milyen növényeket tarthatnák így?

#világítás #energiatakarékos izzók
2013. aug. 18. 01:00
 1/5 anonim ***** válasza:

2db 15W daylight 6500K izzót vegyél akkor

[link]

viszont 30 watt fény nem olyan sok, az alá csak gyenge fényigényű növény mehet, pl Anubias, Jávai moha, Cryptocoryne nevillii. A széleire alulra ahova kevesebb fény jut, oda gömbmoha.


Közvetlen a lámpa alá lehet tenni vizi hortenziát, de azt így, hogy nem ásod el, csak mondjuk lecsípsz belőle kis hajtásokat, és rádobod a vízre, hogy a levelek vége feküdjön rá a vízre, mert az mocsári növény és kintről szereti felvenni a co2-t. [link]

Nem baj ha a gyökere nincs beásva, rá lehet tenni akár egy vasfa, vagy mangrove gyökér tetejére is, és jól mutat szerintem.


A víz tetején még megmarad a békalencse is valószínűleg. Ha kérsz egy marékkal a boltban, úgy nem drága. Ezt a halak-csigák szeretik csipegetni, és gyorsan terjed. http://www.youtube.com/watch?v=iVq4R-U5E-8&list=TL_uZb-uXaX3U

Viszont ha nem tetszik akkor ne tedd bele, mert nehéz eltüntetni, elég apró, csak hálóval tudod leszedegetni a vízről, de ha marad benne csak 1db pötty és nem eszik meg, akkor az megint elkezd terjedni.

2013. aug. 18. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Microsorum-ot is tehetsz, az is bírja a gyenge fényviszonyokat.


Fényterelőnek lehet venni kis darab mylar tükörfóliát, ez olyan mint az alulia, csak van belőle vastagabb változat is, ami nem gyűrődik. [link]

Ha az izzó fölé teszed, fentről visszaveri a fényt, így az másfélszer jobban bevilágít az akváriumba. Ezt kéne használni.

2013. aug. 18. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A 6500 K az szép fehér fényű izzó. Növényeknek pont jó spektrumban világít.


A 2700 K, vagy 4000 K cool white sima szobai energiatakarékos izzók nem olyan jók, ahogy észrevettem azok alatt a barna alga jobban nőtt, a növények pedig hervadoztak. Én csak akkor használtam szobai izzót, amikor jó izzóm kiégett, de az nem jött be. Egy hónap után lecseréltem.

2013. aug. 18. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Van olyan, ami igen.

Amit általában mindenhol árulnak, az nem jó, az 2700 Kelvines.

Neked 6500 Kelvines kell.



"két 10w-os energiatakarékos izzóval, így a kettő együtt kb 80w-ot adna."


Nem, 2×10=20 !!!


Senki nem számol elavult izzószálas watt leadással.

tehát bárhol olyat olvasol vagy hallasz, hogy hány watt/liter kell, vagy 1-1 növénynek hány watt kell, vagy hány watt kéne az akváriumodhoz, az mind ilyen gerjesztett gáz elvű világításra van kitalálva.

Fénycsövek, kompakt fénycsövek (energiatakarékos égők).


Szóval a 20W, az 20W.


100 literhez pedig minimum 2×15 watt kéne, az alatt is csak a leg árnyéktűrőbb növények maradnak meg.


Ha ennél többet akarsz, akkor jóval nagyobb fény kell.

2013. aug. 18. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Akkor valószínűleg 2drb 20W-os égőt szerzek majd, mert nanosra akarom venni kicsit a figurát. Hihetetlen hogy egy égő ami egy egész szobát bevilágít, az nem elég egy kis akváriumnak. Békalencse és gömbmoha nem tetszik, de a Cryptocoryne nevillii és a Microsorum tetszenek.
2013. aug. 18. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!