Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Érdemes-e diffúzort tenni az...

Érdemes-e diffúzort tenni az akváriumba?

Figyelt kérdés
Nem vagyok otthon ebben a témában, láttam videót hogy ez elég sok levegőt juttat a vízbe. Érdemes ezt beszerezni, vagy semmi értelme?

2013. aug. 21. 12:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Levegőztetésre tapasztalatom szerint elég, ha fodrozódik a vízfelszín.

Egyébként nem CO2 diffúzort láttál véletlen?

2013. aug. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A diffúzorral nem levegőt juttatnak a vízbe, hanem tiszta széndioxidot.

Minél kissebbek a porlasztott buburékok, annál jobban beoldódik a vízbe.


Ezt főleg növényes akváriumoknál szokták használni.

2013. aug. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

[link]

ezt láttam.

2013. aug. 21. 13:17
 4/5 Platypus ***** válasza:
Ez egy sima levegőztető feltét. A legtöbb szűrőn alapból van. Ártani nem árt, de némileg hangosabbá teszi az akváriumot. Én azért nem szeretem, mert a buborékok kipukkannak a felszínen és összefröcskölik a világítást, én meg takaríthatom a vízkövet. Túltelepített akváriumban fontos cucc, de egy jól összerakott példányban elég ha hullámzik a felszín.
2013. aug. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A diffúzor egy beoldó szerkezet, nem azért az a neve, mert co2-t lehet vele beoldani, levegőt (O2-t) ugyanúgy lehet.


A kérdésre a válasz: Nem.


Előfordul olyan szitu, mikor nincs szűrés, viszont erős levegőztetés kell (bizonyos gyógyszeres kezeléseknél pl)

ilyenkor hasznos, (légpumpával, vagy kiegészítő szűrővel) de úgy alapjáraton fölösleges.

2013. aug. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!