Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jó lesz így az akvárium?

Jó lesz így az akvárium?

Figyelt kérdés

Van egy 34cm magasságú, 42*67cm területű üres akváriumom, amihez megvan az elképzelés, de szeretném kikérni a tapasztaltabbak véleményét mielőtt elindítom. Harcsás biotópot szeretnék belőle.

Technika: Oldalpolcos szűrő, Két egymás melleti cellára osztva. Az elsöben csak a melegítő lesz. A két cella között alul lesz az átfolyás egyikböl a másikba. A második cellában lesz 1-2l siporax, fölötte szivacs, rajta egy eheim 300l/h-s szivattyú.

Világítás: 40W. Két lámpabura lesz, mert felülröl is szeretnék belelátni, és könnyebb árnyékot csinálni.

Aljzat 2cm homok.

Dekoráció: Külömböző ágak(vasfa, körte, platán), pár lapos kő.

Halak: szívószájú törpeharcsa 7drb, páncélosharcsa5drb.

Növényzet: Jávai moha, valamilyen fűszerű növény.



2013. aug. 21. 16:27
 1/7 anonim ***** válasza:

A biológiai szűrés jó, de az akváriumba egy másik vízpumpával lehetne sodrást csinálni, pluszban mozgatni a vizet, hogy az hullámozzon, így kerüljön bele több oxigén.


Lehetne tenni a tetejére, pl Limnobium laevigatum-ot, vagy úszó májmohát, azért hogy legyen benne olyan növény is, ami gyorsabban nő. Ez visszaszorítaná az esetleges algásodást. A jávai önmagában képes zöldalgásodni, főleg ha kap egy kicsit erősebb fényt. Viszont ha van mellette valami ami gyorsabban nő, akkor általában nem algásodik.

2013. aug. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Még egy sziavattyúra sajnálom kiadni a pénzt, és kicsit zavar a technika az akváriumban. Megpróbálom az egyetlen szivattyú csövét úgy állítani, hogy sodrást csináljon, remélem elég lesz. Bizom a relatív nagy vízfelszínemben.

A felszínen úszó növény jó ötlet. Erröl az algás dologrol nem is tudtam. Köszi

2013. aug. 21. 19:03
 3/7 Pendulum92 ***** válasza:
300 l/h 95 literhez sehogy sem lesz elég, nem tudod úgy helyezni.
2013. aug. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Pendulum92 ***** válasza:
Ha még nincs meg, akkor én inkább nagyobbat vennék. 5 ezer körül már vannak 1000 l/h körüli pumpák a neten.
2013. aug. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nincs meg semmi csak a tank, meg egy hőmérő, és egy háló. Félek hogyha nagyobbat veszek akkor hangos lesz, vagy nem? Ott lesz 2m-re a fejemtöl éjszaka. Mit ajánlasz Pendulum92? (linkek jöhetnek privátba)
2013. aug. 21. 21:16
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát ki lehet fogni olyan szűrőt ami hangos. Én is néha idegbajt kapok az akváriumoktól, ha kint alszom a nagyszobába, de itt ilyen 2eze liter/órás szivattyúk vannak, meg amielyik szűrő hangosabb, azt kiraktam a konyhába. Ott is vannak akváriumok. Mindenhol van, csak ahol normális esetben aludni szoktam, ott az ágy mellett nincs. Máshova nem tudod rakni?
2013. aug. 22. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem szabad máshova, mert a szüleimmel élek. Veszek valami eheimot, ha az is hangos akkor füldugóval alszom.
2013. aug. 22. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!