Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Erről mi a véleményetek?...

Erről mi a véleményetek? (Betta akvárium, tartás)

Figyelt kérdés

Ebben lehetne 1db bettát tartani? Azt írja nem kell levegőztető,de én azért tennék bele..van ilyen kis tapadókorongosom aminek kő van a végén :D [link]

Esetleg egy 5 literes kocka akváriumban? Tennék bele mindent..most is van akváriumom,de családi okok miatt meg kell szüntetni,mert túl nagy/túl sok áramot fogyaszt (2 levegőztető,szűrő,világítás,fűtés etc.) Én nem szeretnék teljesen lemondani a haltartásról..évek óta vannak halaim..szóval ha segítenétek,hogy melyik akvárium igényel kevés befektetést..



2013. aug. 19. 21:43
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
halat minimum 30 literben szabad tartani de ez is elég nehéz mert szinte 1általán nem áll be a bilógiai 1ensúly
2013. aug. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
8%

18 literes akvárium már elég a Bettának.


[link]

2013. aug. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim válasza:
0%
Engem is nagyon érdekelne ez a téma, vagyis a betta tartás, mert régóta szeretnék egy ilyen kis szépséget. Sok helyen azt olvastam, hogy neki nem kell levegőztető mert feljön a felszínre.(ezt akkor kihagynám az aksiból), fűtésnél a szobahőmérsekletű víz jó? (25 fok körül)..ezért fűtőt is ki lehet hagyni? Szűrőt mindenképp, h ne a saját kakijában úszkáljon minimum. És kb egy 15 l elég lenne 1 db hímnek?......Én kb így terveztem meg, de nem tudom h helyes lenne e.
2013. aug. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
0%
Sziasztok!Nekem van egy gyönyörű kék bettám,már több mint 1 éves és nincs benne se levegőztető,se melegítő,se semmi,szerintem nem is igazán kell nekik.Van neki egy vár bennt és egy művirág,meg egy háttér az akváriumon.Reggel és este szoktam neki adni lemezes díszhaltápot meg szárított szunyoglárvát.
2013. aug. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
12%

labirintkopoltyús, megy pipálni


De én 1 halat nem tartanék, rossz nézni szegényt a magánzárkában :(

2013. aug. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

na figyu :D az állatvédelmi törvény tiltja hogy 30 liter alatt gerinces állatot tarts de az előbb is írtam hogy 30 literben sem alakul ki rendesen a biológiai egyensúly!

hiába írják hogy elfér benne mert egy aranyhal is elfér egy 5 literes akváriumban de neki 200 literes akvárium kell szal beleteheted de hogy nem éri meg az 1-1.5 évet az biztos

2013. aug. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
88%
A hím Bettát csak egyedül lehet tartani, vagy 2 nősténnyel mert agresszív a többi hallal.
2013. aug. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
[link] olvassátok el !
2013. aug. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
88%

Ahogy már leírták, 30 liter a minimum.


Levegőztető nem kell, mint ahogy más halnak se kell, szűrő viszont KÖTELEZŐ!!!


2 literbe, 5 literbe, 15 literbe, egyéb hasonló virágváza méretű kínzókamrába teljesen mindegy, van e levegőztető, (meg szűrő, bár nem ártana legalább az alapfogalmakkal tisztába lenni) vagy nincs.

A legjobb, ha nincs.

Ezekben úgyis pár hetet, hónapot agonizál egy hal, mire meghal. Jobb nem elhúzni a szenvedését, inkább haljon meg minél hamarabb.


Bár soha nem fogom megérteni ezt a hozzáállást, minek azért tartani egy állatot, hogy válogatott kínzások között végezzük ki...

Vagy hogy kikísérletezzünk olyan körülményeket, amibe pár hónapig épphogy nem döglik bele.

Nagy eredmény!!!


Kedves kérdező!

Ha egy 30 literes akvárium áramfogyasztását nem tudod finanszírozni, akkor el kell fogadni, hogy ez a hobbi nem neked való!

Tartsál kaktuszt, vagy végezz el egy origami szakkört, az olcsóbb hobbi.

Vagy ha ez valami perverzió, hogy pl állatok kínzására van csak orgazmusod, akkor keress fel egy pszichiátert.

2013. aug. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
84%
huh na végre vki hozzáértő aki segít megrtetni velük hogy mit is csinálnak :D
2013. aug. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!