Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » S. O. s algásodok, mit tegyek?

S. O. s algásodok, mit tegyek?

Figyelt kérdés
most vmilyen zöld fonalas alga jelent meg az 1ik rotoriámon sztem nagy ott az áramlás mit tudnék tenni ellene van benne 2 zebracsiga akartam bele amano garnit de a kisállat kereskedésben azt se tudják hogy mi az mit lehetne még?
2013. aug. 24. 10:01
 1/5 anonim ***** válasza:
sziámi algaevőre van szükséged... nekem egy nagyon eldurvult algásodásom volt, nagyon besütött a nap, így egy hétvége alatt az üveg 25-30%-át benőtte a zöld alga, a gyökerek, ágak pedig végig zöldek voltak, szóval brutális volt, a sziámi algaevők 1 hét alatt lezabálták, gyönyörű azóta. csak arra figyelj, h biztosan azt vedd, mert nem mindenhol azt kapod ilyen néven.
2013. aug. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
hát ez már elég gáz mert ilyen sincs nálunk :/ elég ramaty kisállatkereskedések vannak itt
2013. aug. 24. 12:30
 3/5 anonim ***** válasza:
Kapcsold le a lámpát és csinálj nagy vízcseréket. Majd elfogy, idővel.
2013. aug. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ha nincs sziámi, ancival is próbálkozhatsz, de a zöld algát nem nagyon csípi... a lámpa lekapcsolása is jó ötlet, de ugye olyankor a többi növényed sem kap fényt. a sűrű vízcserét én nem javaslom, ha beállt az aki egyébként, akkor egy algásodás miatt ne tedd ezt tönkre, vízcserénél viszont desztvizet használj, ne keményítsd a vizet, azt csak az alga szereti.

a világításnál figyelj oda rá, hogy alacsony kelvinszámú (sárgás színű) legyen a fényforrásod, ez nem kedvező az algáknak

2013. aug. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
tulajdonképp teljesen nem állt be szerda óta van benne sera nitrivec
2013. aug. 24. 19:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!