Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy 54 literes aksim, egy...

Van egy 54 literes aksim, egy Aqua Szut Pat Mini szűrővel, ezt szeretném kiváltani valami komolyabb technikára. Csak belső szűrőben gondolkodok. Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Amiket néztem:

EHEIM Pick Up 2010

JBL CristalProfi i 60

AQUA-SZUT Turbo 750N

Sera SeraFil 120

Vélemények? Esetleg valami más?



2013. aug. 24. 21:57
 1/8 anonim ***** válasza:
eheim jó, a többit nem tudom
2013. aug. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Eheim pick up jó, eihem aquaball 130as még jobb mert abba az egyik rekeszbe tehetsz siporax minit, szükség szerint aktív szenet. Én a helyedben barkácsolnék valamit, amibe kb. fél liter siporaxot belelehet tenni.
2013. aug. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Mivel jobb az aquaball, mint mondjuk a Sera SeraFil 120-as, az is három rekeszes, siporax mini-vel, szűrőszénnel és szivaccsal?

Érdemes egyáltalán ilyen kis aksibán biológiai szűrőbetétes szűrőt használni, vagy fölösleges és elég a szivacsos?

2013. aug. 25. 15:58
 4/8 anonim ***** válasza:

Én nem használok belső szűrőt, de nagy eheim fan vagyok. Halk működés és hosszú életű az eheim. A siporaxban telepednek meg, a legjobban az nitrifikáló baktáriumok. Az amónia a halaknak méreg, a baktériumok pedig az amóniát a növényeknek nitrité alakítják, a nitrit már kevésbé mérgező a halaknak. Állítólag egy liter siporax 200literhez elég.

Itt egy idevágó kérdés:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__2..

2013. aug. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szűrőszént nem használnák, csak ha valami probléma van a halakkal.
2013. aug. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ahogy nézem az aquaball 130 ára kb. 9ezer Forint körül mozog. Ebbe alapból csak szivacs van, ha jól látom.

Az Eheim 2411 Biopower 160-ról mi a véleményetek, nem sokkal kerül többe és kicsit komolyabbnak tűnik a szűrőanyag?

2013. aug. 25. 19:53
 7/8 anonim ***** válasza:
A gyártó is egy javított verzióként dobta piacra, tehát csak jobb lehet. 1000ft-ot már a szürke színért is érdemes fizetni. Igazad van, ez a legjobb a belső szűrők közül.
2013. aug. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi az infókat, akkor azt hiszem megszületett a döntés. :)
2013. aug. 27. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!