Tavikagylók?

Figyelt kérdés
Hogy néznek ki azok a tevikagylók amik nem olyan rég születtek?
2013. aug. 25. 19:32
 1/7 dirtboy ***** válasza:
pár centisen olyanok mint a nagyok csak kicsiben,előtte kissé nyomottabbak.
2013. aug. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem teljesen igaz amit az első mond én ugytudom a kis kagylók valami paraziták vagy micsodák.
2013. aug. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 dirtboy ***** válasza:
lehet keverem a kagylót de tudomásom szerint a nagy kagyló külsején csomókban fejlődnek ki,rá vannak tapadva a nagy kagylóra.
2013. aug. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
[link] itt az van irva hogy parazita bár lehet hogy ez nem tavikagylóra vonatkozik de szerintem ugyanojan a fejlődésük (nem vagyok enne biztos nem vagyok biologus hanem általánosiskolás ;) )
2013. aug. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 dirtboy ***** válasza:

eltérőek a fejlődésük,folyami kagyló halra akassza magát és azon fejlődik több mint 2hónapig.

valamelyik kagylófaj /bánya tavakban,balatonban is megtalálható/ pedig úgy ahogy írtam,a nagy kagyló oldalán fejlődik.

[link]

abban viszont nem vagyok biztos hogy ezek a kicsik tényleg az ő kagylói e vagy egy másik fajta kagylótól származnak ugyan is kövekre is feltapadnak.

2013. aug. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Platypus ***** válasza:
Utolsó, a képeden két különböző kagylófaj van. A tavikagyló oldalán nem a saját kicsinyei vannak, hanem vándorkagylók amik bármilyen tereptárgyra hajlamosak feltapadni. A nemrég "született" tavikagylók pici gyulladt pöttyök a halak bőrében. Amikor megkezdik az önálló kagyló-életüket, már úgy néznek ki, mint a szüleik, csak sokkal kisebb méretben.
2013. aug. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 dirtboy ***** válasza:

tehát akkor lényegében a tavi is úgy szaporodik mint a folyami kagyló.

és a vándor kagyló az ami másként.

2013. aug. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!