Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fiatal ramirezi pár ívás előtt!?

Fiatal ramirezi pár ívás előtt!?

Figyelt kérdés
Kereskedésből a nagy káoszban sikerült kiszemelnem egy ramirezi párt. Szépen építgették a fészket meg is vásároltam őket. A nősténynek kicsit ki van kerekedve ráadásul szép piros a hasa a tojó csöve is eléggé kint van . Az akváriumba helyeztem őket kb 15perc után azonnal elkezdték építgetni a fészket 2-3napig felváltva szorgosan csinosítgatták és őrizték . Folyamatosan nézegettem hátha látok ikrákat de semmi a nőstény hasa már nem piros a tojó csöve sokkal kisebb szinte nem is látszik a fészek sem őrzik és a nőstény sincs kikerekedve . Mi lehet a gond ? Mi történt ? Az akváriumba csak ők és egy páncélos harcsa van 60literes nagyon sok növénnyel

2013. aug. 28. 00:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem lágy víz kell nekik szaporodáshoz.

Veszel egy neptun vízkeménység tesztet, 2 löttyöt összeöntöd, megméred a vizet, aztán adagolsz az akváriumba annyi ioncserélt vagy ozmo vizet amivel megfelelőre lelágyítod. Neten utána kell nézni hogy a szaporításhoz milyen víz értékek kellenek, én meg nem mondom pontosan, és valszeg a hőmérséklet sem mindegy.


Meg erre az időre külön szokták tenni a harcsát mert a törpesügerek védik az ikrákat és pont a harcsákra írták, hogy keményen el tudnak bánni velük amikor veszélyben érzik tőle a kicsiket. Olvastam olyat, hogy apistogramma leikrázott aztán kiszedte a harcsa szemét. Gondolom a ramival is megeshet, mert hasonló faj, de hozzáteszem nem biztos, mindezt csak azért írtam, hogy tudj róla és esetleg oda tudj figyelni rá, nehogy gond legyen ebből.

2013. aug. 28. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A territórium igazgatása egy általános dolog, nem jelent ikrázást.

Egyébként a tenyésztett példányok elég rossz nevelők, szóval külön lágyvizes akváriumban kéne ikráztatni őket, és ikrázás után a szülőket visszatenni az eredeti helyükre.

Így jó eséllyel megeszik az ikrákat.

Bár, 2-3 alkalom után általában kezdenek rájönni, hogy azt nem kéne, és lassacsakán elkezdik megvédeni az ikrákat, ami sokkal természetesebb dolog, mint ha külön raknád őket.

Meg kevesebb gonddal is jár.

2013. aug. 28. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!