Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 120 literes akváriumból...

120 literes akváriumból terrárium lehetséges?

Figyelt kérdés

Van egy 120 literes(80*35*40) akváriumom, tetővel amiben van 2*15W világítás.

Beépített 3D háttér is van benne.


[link]


Innen amik megtetszettek:


Kék farkú nappaligekkó

Díszes nappaligekkó

Kék bambusz nappaligekkó

Madagaszkári nappaligekkó


A kérdésem az lenne:

Mennyi költség lenne átalakítani az akváriumot hogy tudjak tartani egy vagy több fajtát az általam említett gekkókból? A tartásuk mennyire nehéz? Fenntartani mennyire költséges?


Köszönöm!:)



2013. aug. 30. 12:24
 1/3 anonim ***** válasza:
A 120 literes akvárium kevés, jobban tennéd, ha esetleg egy régi szekrény ajtajait vennéd ki és üvegeznéd be így lehetne a legköltséghatékonyabban megoldani. Nem rossz dolog, ha van bent nekik fűtőkő is, faágak, uv lámpa, stb. :)
2013. aug. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én csak a madagaszkárit tartottam, egy 90x35 alapterületű és 60cm magas terráriumban.

ilyenbe volt:

[link]

Sokszor felmászott a tetejére az üvegen, de a lakásban a plafonra is felmászott amikor meglógott.

[link]

Volt egy ilyen szekrényem is ami 150cm magas volt és egy sisakos kaméleon volt benne.

[link]

A gekkó gondolt egyet és átköltözött mellé. Onnan vigyorgott kifele, mert jobban tetszett neki ez a nyitott terrárium, lámpával.

[link]

De aztán bezártam és hoztam neki egy viziagámát, akkor nem akart kimászni, kb fél évig voltak együtt és szerették egymást [link]

[link]

De a viziagámát el kellett adnom amikor túl nagy lett.



Hát nemtudom, szerintem valami olyan gekkóféle kéne neked aminek karmos lábai vannak, azok nem másznak fölfelé, mert az üvegen nem tudnak. De ami tetszik neked az meg mindegyik tapadókorongos. Meg fognak szökni és jobb szeretik a magas terráriumot.

2013. aug. 31. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

hjajj, itt sétáltatják pórázon :) szegény.

[link]

2013. aug. 31. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!