Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hová tegyem a lávakövet a...

Hová tegyem a lávakövet a szűrőbe (mely rétegek közé) Eheim Ecco Pro 300-as szűrőben?

Figyelt kérdés
300 literes (mindig csak félig van 150 tényleges liter van benne) axolotl-os akváriumhoz, nemrégiben teszteltük a seachem purigen-t de az axiknak nem tetszett, bár gyönyörű teljesen áttetsző vizet csinált(tényleg!), aktív szénre visszaváltottunk, alatta perlonvatta, majd Substrat Pro, Biomach és Mech Pro van, most szeretnék lávakövet használni, melyik réteget vegyem ki és rakjam bele a lávakövet? Hozzáértők válaszát várom. Illetve purigen-t használhatom együtt aktív szénnel, vagy felesleges?

2013. szept. 1. 18:36
 1/4 Pendulum92 ***** válasza:
A többihez nem szólnék hozzá, nem vagyok szűrőanyag szakértő, ezért csak annyit jegyzek meg, hogy az aktív szenet én kivenném. Telítődés után kibocsájtja magából a káros anyagokat, csak időleges használatra javasolt.
2013. szept. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor mit javasolnál szén helyett? Valószínűleg kimerült fél évig volt használva, és egyszer szárazon lett tárolva (ez ügyben nem én voltam a bűnös...)
2013. szept. 1. 19:23
 3/4 Pendulum92 ***** válasza:
A perlonvattát én hanyagolnám. Az alap felállás ilyesmi legyen: ülepítő, szivacs, kevésbé hatékony bioszűrő, hatékony bioszűrő.
2013. szept. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát ilyet gyenge szűréssel mint amit leírtál, egy axis akváriumba semmi nem történne. Mert itt van kosz, bőven, rengeteg, nem növények és garnélák. Meg nem is apró kis csigakakáról beszélünk, hanem esetenként úgy felkavarják az aljzatról a koszt... a vizem amúgy biológiailag beállt.
2013. szept. 4. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!