Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A diszhalak világábol lehet...

A diszhalak világábol lehet betegséget szerezni?

Figyelt kérdés
mármint,lehet tőlük elkapni valamiféle betegséget.valahol mintha olvastam volna,hogy bőrproblémákat okzhatnak.

2013. szept. 2. 16:07
 1/7 Pendulum92 ***** válasza:
Igen, a haltuberkolózis okozhat fertőzéseket.
2013. szept. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
pl milyen betegséget.vagy annyira nem lehet tudni
2013. szept. 2. 16:29
 3/7 anonim ***** válasza:

Az elméleti részhez nem értek, de pár évtizede akvarizálok, meg nem kevés ismerősöm van ezzel a hobbinak álcázott elmebajjal, de egyetlen esetről sem tudok, amikor bármiféle betegség lett volna belőle.

Pedig láttam már komoly fertőzéseket az állományban, meg kisgyereket akváriumból inni, stb...

2013. szept. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Platypus ***** válasza:

Ha lenyelsz egy vadon fogott halat nyersen, kaphatsz tőle bélférget :)

Az egyetlen ismert betegség, ami halról emberre átterjedhet az a haltuberkolózis, de szerencsére nagyon ritka.

2013. szept. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Pendulum92 ***** válasza:
A haltbc a bőrön okozhat fertőzést, magyarul kiütéseket, nagyon ritkán belső fertőzést.
2013. szept. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet hogy vannak betegségek amiket elkaphatunk elvileg a halainktól de nagyon kicsi az esély rá.Én nem félek az ilyentől sok akváriumvizet ittam már véletlenül és még élek úgy hogy tulajdonképpen az én szervezetem még majdnem gyerek akkor meg pláne gyerek volt amikor 9évesen megkaptam és már akkortól iszom a vizet :DDDD
2013. szept. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem, ha rendesen gondozott az akvárium és a halakkal sincs gond akkor tuti nem lehet semmi bajod. Azért alapvetően tiszta dolog az akvárium, még a szűrőszivacs sem kellemetlen szagú, olyan természetes mohás illata van.
2013. szept. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!