Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől kaphatja el egy hal a...

Mitől kaphatja el egy hal a dülledt szem betegséget? és ha elkaja elkülönítsem, ja és mivel kezeljem?

Figyelt kérdés
2013. jan. 21. 20:13
 1/3 anonim ***** válasza:
szerintem az hasvízkór. A testbelső vizesedése kinyomja a szemeket meg összenyomja a szerveket. Nekem nem sikerült kikezelnem az én halamat. Állítólag nehéz kikezelni, csak akkor sikerülhet, ha korai stádiumban veszed észre. Legyengült immunrendszerű hal bakteriális fertőzése okozza, melyet az akváriumban természetesen is megtalálható baktériumok okoznak. Amennyire én tudom.
2013. jan. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És akkor mivel kezeljem?
2013. jan. 21. 20:42
 3/3 anonim válasza:
Lehet hasvizkor betegseg aminek a tünete az uszok kivörösédése bevérzések a szemnél dülledt szem étvágytalansag ezt antibiotikumnal lhet kezelni amirol allatorvosnal érdeklodj. A masik a tuberkulozis tunete fako szin összehajtott uszok dulledt szem sekelyes sebek a boron ennel nagyobb baj van mert ilyenkor a halat kimeletesen meg kell olni es ha a tobbi hal is elkapta oket is de elotte fordulj allatorvoshoz
2013. jan. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!