Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Aquael fan mini plus vagy...

Aquael fan mini plus vagy Aquael fan 1 plus szűrőt vegyek egy 25 literes garnélás aksiba?

Figyelt kérdés
Melyiket érdemesebb, hogy azé szűrjön is rendesen de ne legyen nagyon nagy flow. meg ugye harisnyát is húzok majd rá hogy ne szippantsa be a kis garnikat és ez fojtja kicsit. köszi előre is
2013. szept. 3. 11:50
 1/6 Platypus ***** válasza:

A mini is elég durva áramlást tud csinálni 25 literben. Inkább a felületet érdemes növelni, például ha leveszed a műanyag házat és a minire ráhúzol egy fan1 méretű szivacsot már nyertél egy csomó szűrőkapacitást.


Ez egy picivel kisebb akvárium, de remekül elvitte a mini:

[link]

2013. szept. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Csak azt tudom mondani, mit ne vegyél. Aquael-t egyáltalán ne. Baromi gyorsan koszolódik és hamar tönkre is megy, de amíg működik, addig sem túlságosan nagy hatásfokkal.

Legalábbis én kettő Aquael szűrővel fáztam rá.

2013. szept. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Platypus ***** válasza:
A kicsi aquael szűrőkkel semmi baj nincs. Nekem van 8 éve gond nélkül működő fan minim és még két másik pár évvel fiatalabb. A nagyokra tényleg gyakran van panasz, de abból is ismerek egy 7+ éve üzemelő példányt, a pontos típusát sajna nem tudom, ismerős akváriumát hajtja. Ha lenne más, könnyen elérhető, olcsó és megbízhatóbb típus, akkor én is azt ajánlanám, de jelenleg az aquael a legtöbb boltban kapható és még elfogadható márka.
2013. szept. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. jelenleg egy atman at f301-es van benne, és az is elméletileg 200 liter per óra de nem tartja tisztán,meg pang a víz.
2013. szept. 4. 21:05
 5/6 bamboochatheone ***** válasza:
Jobban jársz egy FAN-1el nekem is az viszi a 25 literes akváriumot. Így egy év elteltével már be is állt mindenféle algamentes lett. Eleinte sok gond volt vele de az a saját hibám is volt... Fan1+nagy szivacs kombóvel nem kell neked harisnya és sokkal jobb hatásfokú szűrőd lesz.
2013. szept. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
rendben. akkor mindenképp a nagyobbat veszem. köszönöm!
2013. szept. 5. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!