Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek nagyon rossz ez...

Szerintetek nagyon rossz ez így a halaknak?

Figyelt kérdés

Már konyítok egy kicsit az akvarisztikához, minden internetes akvarisztikai oldalt átfésültem már, 3 éve van is egy akváriumom.

Az akváriumom egy ideje üresen üzemelt sűrűn beültetve anubias fajokkal.

54 litere, 60x30x30 cm.

Barátomnak eltort az akváriuma és véglegesen hozzám menekítette a halait amik életben maradtak.

2 kifejlett anci, egy hím és egy nőstény xifó, és egy hím guppi.

Tisztában vagyok vele, hogy az anciknak, és a xifóknak is nagyobb akvi kéne, de nincs rá lehetőségem, é sazt is tudom, hogy ez így nem a legharmonikusabb hal összeállítás. Ez így nagyon rossz?

Csak "haladó" akvaristák válaszát kérném.



2013. szept. 5. 17:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én megpróbálnám elpasszolni ezeket a halakat, mert nem érzik jól magukat sztem. kivéve a guppit annak jó ekkora akvárium is. A xifó helyet vegyél plattit hasonlóan néz ki. az anci helyett mondjuk törpe szívóharcsát. jobban is dolgozik mint az anci.
2013. szept. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 YourDestiny ***** válasza:
Mindenképp meg kéne válni az említett halaktól. Konkrétan az ancistrus területvédő, ők nagyon nem jó helyen vannak.
2013. szept. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
hagyd benne a halakat
2013. szept. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
szerted öket akkor tarsd meg !!!!!! nem rosz elfogna élni békésen
2013. szept. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

hát ja, nem a legjobb nekik.

hirdesd meg akvarista.hu -n ingyen, biztosan elviszi valaki. addig meg csak kibírják nálad.

2013. szept. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Pendulum92 ***** válasza:

Én 54 litert még a nanohal kategóriába sorolom, persze a guppi rendben van, még a platti is mehetne.


Én álmom egy dúsan növényesített akvárium 1 betta hímmel, 1 raj nanohallal.

2013. szept. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Bocs utolso, de 54 liter, még jobban nem passzol a neonhalhoz, mint a xifohoz.

Egyébként az ancik szaporodtak nálam, és lettek kicsikék, 30 darabot számoltam meg.

Békésnek tűnnek a xifokkal, egymással a két anci meg folyamatosan szaporodik.

Látszólag a xifok sem érzik rosszul magukat, bujkalnak a novenyben meg uszkalnak, meg ok is parosodtak, nem tudom mi lesz belole.

Ez az eddigi legőrültebb halösszeállításom, viszont úgy tűnik ez működik a legjobban.

Nem hiszem, hogy meg fogok válni tőlük, úgy érzem, kevés az olyan halgazda aki ért hozzájuk, és lehet, hogy egy pohárba akarnák beleszuszakolni őket öten.

Viszont én úgy érzem, most viszonylag jó soruk van, addig nem gondolkozom túladáson, míg minden oké.

Egyébként a guppi hím tud párosodni a xifo nősténnyel? Mert mindig koveti, az meg eluszik elole.

2013. szept. 5. 21:22
 8/11 A kérdező kommentje:

Meg apukam nem engedi, hogy új halat vegyek, mert kezdetben amikor nem értettem hozzá, vagyis kevésbé mint most, mind elpusztult.

Úgyhogy nagyon orultem ezeknek.

2013. szept. 5. 21:24
 9/11 Pendulum92 ***** válasza:
Nanohal, nem neonhal.
2013. szept. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Platypus ***** válasza:
Akkor ne vegyél halakat, hanem ajándékozd el ezeket és hozz utána ingyen guppikat. Az akvarista fórumokon meghirdetheted őket, és rengeteg hirdetés van ingyen elvihető elevenszülőkről. Apukádnak próbáld elmagyarázni, hogy a guppi is hasonlóan szívós hal, de sokkal jobban érezné magát ekkora helyen.
2013. szept. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!