Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hím guppim hátúszóján pirosas...

Gizmo89 kérdése:

Hím guppim hátúszóján pirosas színű, apró göbök jelentek meg, ami kicsit le is húzza szegénynek. Mi okozhatja?

Figyelt kérdés
Emellett még a kis szifók is elkezdtek elhullani, tegnap és ma is volt egy. Beesett has, összecsukott úszók, görbe test, a végére himbálódzó úszás jellemzi őket. Elején a víz tetején vannak a sarokban, majd a vége felé lekerülnek az aljára. A többi szifó amin nincsenek ezek a tünetek néha az aljzathoz dörgölőznek. Teljes vízcsere volt, új kavics aljzat került be és a vizet is kezeltem sera aquatannal. Lehet-e a halpusztulás oka a beltenyészet? Esetleg darakór? (Viszont az erre jellemző fehér foltokat nem látok a halakon.)

#guppi #szifó #dörgölőzés #beesett has #összecsukott úszók #görbe test
2013. szept. 8. 12:39
 1/4 izomszörp ***** válasza:

Teljes vízcserét nem csinálunk soha!!!!

Kifertőtlenítettél mindent?

Szóval elég nagy hibát követtél el,kiirtottad az összes jó baktériumot.

Mivel a vízcsere által mondhatni újra indítottad az akváriumodat meg kellett volna várni a 3 hét bejáratási időt hogy normális vized legyen az akváriumban!


A halaid most szenvednek nem gyengén!

Mekkora akváriumod van?

Milyen a szűrésed?

2013. szept. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
40L az akvárium, tudom h nem lehetett volna kicserélni az egészet, de előtte is pusztultak a halak, akkor valószínű a túlnépesedés miatt, mert a guppik és a szifók elég aktívak voltak. AZ akváriumot 20%-os ecettel mostam át, a kavicsokat úgy vettem h az fertőtlenítve volt, de azokat is jó párszor átmostam. 3 hétig meg nem tudtam volna hová rakni a halakat. A teljesen új víz miatt dörgölőznének az aljzathoz? Vagy most emiatt alakul ki betegség náluk?
2013. szept. 8. 13:17
 3/4 izomszörp ***** válasza:

Előtte azért volt gond mert sokan voltak erre a 40 literre!

Ammónia sok lehetett az akváriumban :(

Most meg nem állt be a víz még rendesen.

2013. szept. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 izomszörp ***** válasza:

Szűrésed?

Nem igazán vagy egyáltalán nincs biológiai szűrésed! :(

2013. szept. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!