Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A Dennerle Nano Cube-nak a...

A Dennerle Nano Cube-nak a belső szűrője mekkora hangerőn dolgozik?

Figyelt kérdés
Kérem olyan válaszoljon, akinek van ilyen aksija otthon, mert akarok venni egyet, de csak oda tudom rakni, ahol alszom, és nem tudom, hogy amit adnak a szetthez belső szűrő milyen hangos. Üdv Adosz
2009. nov. 3. 12:35
1 2 3 4 5
 1/43 Salx Narval ***** válasza:
Nem szeretnélek lebeszélni az aksiról,csak szeretném felhívni a figyelmedet arra,hogy egy ekkora aksit 2000Ft- ért bárhol ragasztanak és annak az éle sem torzít.A legdrágább felszereléssel sem éri el, az általad választott szett felét,de a negyedéből is ki lehet hozni.Esőztető rendszerű a szűrője ami kicsit csobog,de valószínű, hogy a víz alá is lehet irányítani.Csak azért írtam, mert azt a 15E-Ft ami így megmaradna, másra is költhetnéd.Én irreálisnak tartom a 30-34E-Ft-ot.De természetesen azt válaszd, ami neked jobb.Bocs, hogy nem a kérdésedre válaszoltam.SN.
2009. nov. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:
Igen, koszi a valaszod. En is nezegettem sokfajta akváriumot, olvastam sok forumot, és nem tudom eldonteni, hogy ilyet vegyek (elonye hogy minden egyben van és minosegi cuccok) vagy osszerakjam, aminek meg van a veszélye, hogy nem a mmegfelelő szűrőt stb. váráolom meg hozzá. Apropó, mivel egy ilyen aksiban a növényeken van a hangsűly, vagyis én arra szeretném összpontosítani a látványt, kell co2 adagolást biztosítani? Természetesen nem több 10ezres profi cuccokora gondolok, de pl egy sera co2 start szett szukséges vagy teljesen felesleges és elegendő valamilyen növényi táp? Köszönettel Adosz
2009. nov. 3. 19:36
 3/43 Salx Narval ***** válasza:
Nézd Adosz ez annak a függvénye, hogy milyen növényt szeretnél tartani benne.Egy ekkora aksihoz felesleges adagolót venni,elég aCO2-tabletta és némi tápsó, amit időnként a vízbe teszel.Jól mutat a Jávai és a gömbmoha egy kis szikla vagy vasfa.Esetleg valami alacsony növésű fűféle.Más nem is igen kell.Halnak én endler és guppi fiúkat javasolnék.Szűrőnek én egy külső szűrőt ajánlok, amit a hátsó üvegre akaszthatsz.Ezek szintén esőztetős rendszerűek, de mint írtam a kiömlőcsövet a víz alá téve,hangtalan.Világításnak egy 10-17W-os kompakt fénycső kell,5000K-6500Kelvin a márkája mindegy.Ekkora fénynél a kényesebb növények is szóba jöhetnek. És a legkisebb szabályozható fűtés( érdemes a jobb minőségűt választani.)Ha szeretnéd javasolhatok még növénykéket, amik jól mutat egy kicsi aksiban is.Szívesen segítek, ha tudok,bármiben.Kérdezz nyugodtan.
2009. nov. 4. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a segítséget, igen elfogadoma tanácsod főleg növények tekintetében, várom válaszod, akár e-mailt is cserélhetnénk. üdv
2009. nov. 4. 11:45
 5/43 Salx Narval ***** válasza:
Szia: Megkértem Lucky barátomat, hogy rakjon fel neked anyagot, ha van neki,remélem nem bánod.Nos mint ígértem egy két talajtakaró nővény,ezeket tápolni kell és CO2-tablettát is igényelnek,de gondolom ez nem probléma.Parvulát,Acicularis,Blyxa,Glossa.Ezek, ha jól érzik magukat, benövik a talajt és pázsitszerű takarót alkotnak.Főleg a Parvulátot ajánlom, ez olyan mint a fű csak apró.De mindegyik szép.A színük élénk zöld, ezzel jól kiemelik a vasfa ill a jávai moha, sötét színeit.Az acicularisz is fűszerű, csak magasabbra növő,hátul mutatós a nanó aksikban.Ne tudom találkoztál e már Igéző nanó akváriumaival,érdemes megnézni őket, ő nagyon profi akvakertész.SN.
2009. nov. 5. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöma tanácsokat, uh Lucky-tól jól jönne a segítség. Te foglalkozol nano akváriummal? Neked milyen akváriumod van? Arra is gondoltam, hogy esetleg az 54 literes akváriumomat megcsinálnám szép igényessé, ilyen növényekkel ahogy leírtad, és igényes sziklákkal. stb. Drága beruházás szted így berendezni egy ekkora akváriumot? Üdv Adosz
2009. nov. 5. 10:47
 7/43 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi, hogy ezeket a növényeket hol célszerű megvenni? Tudtok erre valami jól bevált boltot, vagy nincs konkrét. Köszönöm válaszod
2009. nov. 5. 10:49
 8/43 Salx Narval ***** válasza:
Nem nekem most csak egy 300Literes díszakváriumom van .Már abbahagytam a tenyésztést és csak ez az egy üzemel.De van a pincében minden méretű,nanó méretű is 2-3 db.Ezeket a kicsiket nevelőnek,gyógymedencének használtam.A barátaim gyerekeinek rendeztem be párat,de én a nagyot kedvelem.50Literig nincs különösebb többletkiadás, kivéve a fénycsövek és azok üzemeltetése.Persze ide már kell egy komolyabb többrekeszes szűrő,ezek is hangtalanok. Az üzleteket Lucky ismeri jobban, én úgy szoktam rendelni Pestről,ha valami különlegesség kellene és Kaposváron nincs.Nálam most szerényebb világítás és strapabíró egyszerű halak és növények vannak.De az évek alatt sok hallal foglalkoztam már.Mondhatni már csak nézegetem az akváriumot.D Döntsd el mit szeretnél, milyen halakkal és főleg mennyi pénzből.Szerintem nemsokára jön Lucky is, ő sok hasznos anyagot összegyűjtött és biztos, hogy szívesen segít.SN.
2009. nov. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:
Aha, értem, redben várom Lucky válaszát. Én egy nano akváriumot szeretnék apró halakkal esetleg rákokkal, és burjánzó növényekkel :D
2009. nov. 5. 17:12
 10/43 A kérdező kommentje:
Olvasgattam fórumokat, és láttam, hogy a co2 a növényeknben nem, de az akváriumban lévő állatokban kárt tehet a túladagolása. Namost, ha egy nano tegyük fel 20 literes aksiba bedobok egy tabit, hogy tudom , hogy nem lesz gáz az az adag? Vagy adnak a tablettákhoz valami adagolási infót? Üdv
2009. nov. 5. 17:24
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!