Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kiugrott az aranyhalam az...

Dollarbaba kérdése:

Kiugrott az aranyhalam az akváriumból. Az oldala, amit ért a levegő teljesen lehámlott, szinte húsig. Nagyon csúnya. A másik oldala, ami a földön volt, annak semmi baja. Meg tudom valahogyan gyógyítani? Ha igen, akkor mivel? Megfertőzi a többi halat?

Figyelt kérdés

#aranyhal #kiugrott az akváriumból #lehámlott pikkely
2013. szept. 9. 20:13
 1/7 anonim ***** válasza:
23%
vidd állatorvoshoz holnap, addig is tartsd egy külön edényben. :) Valószínű, hogy kenőcsöt kap.
2013. szept. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem állatorvoshoz vinni csak felesleges stressz a halnak, és legtöbben nem is értenek a halakhoz. Szerintem annyit tudsz tenni érte hogy nyugodt helyen tartod, és valamilyen elfertözödés elleni vegyszert teszel a vizébe. Annál jobb minél nagyobb helyen tartod és mindenképpen használj szüröt. A vegyszeres vizet 3 naponta cseréld.

És ezemtúl fedd az akváriumot!

2013. szept. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Akarom tudni, hogy mekkora akváriumban van az az aranyhal...?
2013. szept. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
És hát igen aranyhalnak kéne MINIMUM 150 liter...
2013. szept. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sajnos ma reggelre meghalt. Fertőtlenítős vízben volt. 50L-es, de teljesen elfér benne, mivel egyedül volt. Van teteje, ahol a szűrő benne van, azon a pici résen ugrott ki.
2013. szept. 10. 19:23
 6/7 anonim ***** válasza:

Te is elférsz egy 2 négyzetméteres szobában, mégsem abban éled le az életed -.-

Az aranyhalak nem ugrálnak ki csak úgy a vízből. Ezt elszúrtad.

2013. szept. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindenképpen vegyél neki nagyobb akváriumot! Az aranyhal 25-30 centisre nö, és nincsenek kisebb fajták. A hollywoodi filmek miatt mindenki azt hiszi, hogy kis akváriumban tartható de ez nem igaz. Az aranyhal az ezüstkárász arany, tenyésztett változata amiböl fogtam már 36 centiset.. Azt hiszem ez mindent megmagyaráz.
2013. szept. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!