Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ki fog égni az akváriumomban...

Ki fog égni az akváriumomban a fénycső?

Figyelt kérdés
Ma hazajöttem, és hallom, hogy valami zúg. Benézek az akviba, hát látom, hogy vibrál a fénycső, és elég hangosan zúg, meg remeg. Megfogom a tetejét, az aksinak, és érzem, hogy remek+vibrál+hangot adki. És a neoncső ami 45cm hosszú, már a jobb oldalt 4cm nem ég. Csak ilyen nagyon de homályosan, de inkább nemég. A fénycső nem márkás, aksival vettem olyan fél éve. Tönkre fog menni? Megtudom valahogy javítani, vagy jobb ha veszek egy másikat?
2009. nov. 3. 13:26
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Ja, és az elöbb megnomdostam, és kialudt, majd megint mozgattam, és nehezen vissza jött...
2009. nov. 3. 13:28
 2/19 anonim ***** válasza:
Egy fénycsőnek azért tovább kellene bírnia, mint fél év. De ha annyira rossz minőség, könnyen előfordulhat, hogy már tönkrement. Elvileg olyan 7-15 évig kellene működnie, persze azok a hálózatos fajták.
2009. nov. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Legegyszerűbb ha kicseréled szerintem.
2009. nov. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Egy fénycső sokáig bírja.

Nekem is csinált ilyet, mi nem tudtuk megjavítani. Vagyis egyszer visszajött, de aztán megint elkezdett vibrálni. Egyrészt ez nem jó a benne lévő állatká(k)nak, másrásztfeleslegesen fogyasztja az áramot.

Cseréld...

2009. nov. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Ismerösöm nek ugyan ilyen akvárium szettje van, mint nekem. Neki kb 3/4 évet birt ki, majd kiégett...
2009. nov. 3. 14:33
 6/19 A kérdező kommentje:
Még ég, szaval nem gond, de vibrál, meg hangosan zúg, és az egész aztalon érzödik... Engem zavar, meg nem lehet látni a halakat rendesen...
2009. nov. 3. 14:35
 7/19 A kérdező kommentje:
És május elején vettem.
2009. nov. 3. 14:38
 8/19 Salx Narval ***** válasza:
Nézd ez lehet a cső hibája,lehet, hogy csak a gyújtópatron,vagy akár a fojtótekercs.Ha nem értesz hozzá,keress egy szerelőt, vagy valakit aki jártas a villamosságban.Azt a csövet ami már beégett, ki kell cserélni és érdemes új gyújtópatront is venni.SN.
2009. nov. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Salx Narval ***** válasza:
Azt még szeretném megkérdezni, hogy van e valami burkolata, mert a pára hamar elintézheti a csöveket.SN.
2009. nov. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Milyen burkolat? Eltudnád magyararázni? Hát, megporbálok felrakni 1 képet, hátha látszik rajta... Csak, most lekapcsoltam, ls nem kapcsol be, villog... halványan...
2009. nov. 3. 14:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!