Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 80L milyen halakat ajánlotok?

80L milyen halakat ajánlotok?

Figyelt kérdés
És hány db? Még nincs semmi az akiba egy magic jet filter magi 700 belsőszűrő fogja üzemeltetni.
2013. szept. 12. 15:43
 1/10 Pendulum92 ***** válasza:
Ilyen szűrővel nem merek semmit ajánlani, én kiegészíteném, vagy kicserélném, ez maximum mechanikai szűrésre elég.
2013. szept. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz hozzá külsőt, akkor nanosra rendezném be, és egy törpegurámi párt tennék bele, vagy egy sziámiharcost pár páncélosharcsával.
2013. szept. 15. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És mivel tudnám kiegészíteni a szűrést? Mivel külsőre nem fog tellni nekem?
2013. szept. 15. 08:30
 4/10 Pendulum92 ***** válasza:
Fillérekből is lehet építeni.
2013. szept. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Láttam már, hogy 100literes csak ilyen belső szűrővel, de abban guppi, molly meg anci volt, azok elég ellenálló fajok.

Jó szűréssel birsz válogatni, és kevesebb gondod lesz.

Most építek egy oldalpolcos szűrőt, kicsit nagy lesz, de hatékonyság/ár értékben nagyon jó. Majd feltöltöm ide a kérdéshez.

2013. szept. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem szerdáig meglesz.
2013. szept. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Okés köszönöm :D

Akkor el viszi ez a szűrő pár ellenállóbb hal fajtákkal?

2013. szept. 15. 21:31
 8/10 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy nem lesz igazi biológiai szűrésed, ami a káros szerves anyagokat lebontaná. Combos heti vízcserékkel biztos elvinne pár ellenállőbb, gondolok itt főleg elevenszülőkre, de nem túl sokat. Amúgy minden hal megérdemli a tiszta jól szűrt vizet, akvarista számára nem létezik igénytelen faj. Én úgy csinálnám, hogy vennék bele 5-6 darab halat, és ha majd egyszer megengedhetsz egy külsőt, akkor vennék mellé még halat.
2013. szept. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

értem.

amúgy mi a gond a belsőszűrömmel azt le írnátok? Mert elfogadom a dolgot és megpóbálok szerezni belső szűrőt. Addig tudok valamit kezdeni ezzel a szűréssel az akival pl növények stb?

2013. szept. 16. 15:34
 10/10 anonim ***** válasza:

Egy biológiai szűrő szűrőanyaga nagy, és a szűrőanyag alkalmas arra, hogy hasznos baktérium kultúrák alakuljonak ki rajta. Az áramlás a szűrőanyagban nem tul gyors, mert az nem jó a baktériumoknak. Ezek a baktériumok alakítják át az akváriumban lévő ürüléket, haleledelt stb. a növények számára hasznos nitrátá, de a nitrát sem túl jó, ezért heti vizcseréveel csökkenthető.

A te szűrődnek, kicsi a szűrőtöltetje, és nagy az áramlása, ezért inkább mechanikai szűrőnek jó. akvarista.hu-n van pár e-book. Van egy olyan, hogy kezdeti lépések azthiszem, és van egy a szűrésröl stb. Olvasd el őket, szerintem nem lesz több kérdésed.

2013. szept. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!