Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Első tengeri akváriumba...

Első tengeri akváriumba milyen halakat ajánlotok?

Figyelt kérdés

Az akvárium 100 literes. Igénytelenebb élőlényekkel kezdenék, én a következőkre gondoltam:

1 közönséges bohóchal

1 bicolor blenny

1 sárga minigéb

1 Pseudochromis porphyreus (sajnos nem találom a magyar nevét sehol, hiába keresem... itt van róla egy video: [link]

1 tisztogató garnéla



2013. máj. 17. 21:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Bohóchalból többet vegyél szerintem,de am jó
2013. máj. 18. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Kérdezd Hable-t ő ért a tengeri akvarisztikához.
2013. máj. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Trópus szeged megnevezése:

Pseudochromis paccagnellae - Királyhal)

[link]

Pseudochromis fridmani - Lila királyhal)

[link]

Pseudochromis porphyreus - ez alapján lehetne Magenta királyhal, csak ez nincs fent a honlapjukon.

2013. máj. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Angolul (magenta dottyback)

[link]

2013. máj. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
De lehet hogy 100 literben megkergeti a kis sárga okinawa goby-t a magenta dottyback. Nemtudom.
2013. máj. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Platypus ***** válasza:
Első tengeri akváriumnak szerintem nem jó ötlet a 100 liter. Legalább a duplája kéne, és még így is jó az esélye, hogy lesz bajod a vízminőséggel rendesen.
2013. máj. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egyenlőre csak 100 literre van lehetőségem, egyrészt helyhiány, másrészt pénztárca miatt. Egy 100 literest be tudok rendezni teljesen jól, viszont egy 200 literessel már gondban lennék.

Lehet hogy két bohóchalat teszek bele, azt majd még meglátom, de semmiképp sem akarom hogy túlzsúfolt legyen az akvárium.

Hable, köszi a nevet, így valszeg nem fognak hülyének nézni a kereskedésben! :)

2013. máj. 18. 12:53
 8/15 anonim ***** válasza:

De ha úgy mondod a boltban hogy Pszeudo-kromisz, az is jó,

mivel ők latin néven rendelik a halakat és tudniuk kell.

2013. máj. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Meg kéne fúratni az akváriumot, pl a tetejétől 2-3 centire lenne rajta egy luk, amibe raknál egy 32mm-es pvc csövet. Azon lemenne a víz alulra.

Alul meg lenne egy tartály (alsópolcos szűrés), kezdetben lehet egy vödörből is (később egy kis akváriumból) bele egy 1200 vagy 2000 Liter/órás vízpumpát, ami onnan felnyomná a vizet egy gumi slagon az akáriumba.


Ha lentre teszel egy lehabzót, akkor már nem kell parázni a vízminőség miatt.


Lehabzó nélkül csak úgy lehet, hogy sok korallzuzalékot teszel alulra és azon át szűröd a vizet.

Az akváriumba meg raksz caulerpa algákat.

És nem dobálod be őrült módon a kaját.


Ha lentre teszel kis remeterákot, az összeszedi a kajamaradékokat és forgatja a talajt.


Vagy vannak ezek a gébek, amik a talajt beveszik a szájukba és úgy tisztítják a felületét, pl a Valenciennea puellaris

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=3rQLJ..


Meg vannak talajdorgató csigák is, meg algaevő csigák is.

Viszont a remeterák a nagyobb csigákat kiszedi a házból, ha kell neki új ház. A nagyobb algaevő csigát simán kinyírja.

2013. máj. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Ha lentre teszel kis remeterákot"

Na ez úgy hangzott mintha azt írtam volna, hogy az alsópolcos szűrőbe, de ezt az akvárium talajára gondoltam :)

2013. máj. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!