Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan csinálhatok házilag...

Hogyan csinálhatok házilag Co2 reaktort akvába?

Figyelt kérdés
Csináltam egy O2 reaktort jól is működik de a Co2-eset nem tudom hogyan kell.Válaszotokat előre köszönöm!
2013. szept. 12. 17:43
 1/7 Pendulum92 ***** válasza:
Akvaristán a blogok között a felső 2 pont ezt tárgyalja. Van leírás külsőröl és belsőröl is ha jól láttam.
2013. szept. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Fogsz egy 2 literes kólásflakont, félig töltöd vízzel, jó sok cukrot beleöntesz és egy kis kanál élesztőt. Összerázod, aztán vársz. Valamikor majd elkezd erjedni, büdös cefre szagú lesz és kicsit habzik. De mielőtt bekevered a cuccot, a kupakot kifúrod és egy kis vékony csövet ragasztasz bele, úgy hogy a cső mellett ne tudjon szelelni. Aztán a cső végét bevezeted a vízbe. Így a gáz, ami termelődik a flakonban, az bemegy a vízbe. Rakhatsz a cső végére egy levegő porlasztót, vagy csinálhatsz egy fejjel lefelé harangot valamiből, ami alatt összegyűlik a gáz és így egy nagy felületen találkozik a vízzel. Mindenhogy beoldódik, tökmindegy hogy csinálod meg.


Aztán ha bonyolítani akarod, akkor 2 flakont kötsz egymás után, és a másodikba nem töltesz semmit. Az biztonságosabb olyan szempontból, hogy akkor tuti nem kerül a vízbe a habzó folyadék, csak a gáz.

2013. szept. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
őőőőő hable.... Pssssszt.... Reaktor az nem úgy fest ahogy leírtad.
2013. szept. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2013. szept. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A porlasztó is beoldja. Ezt abból is látni, hogy ha sok gáz megy a porlasztón be, akkor a halak elkezdenek pipálni.

Ha meg véletlen úgy marad, az már tömeggyilkosságnak minősül. Szerintem ne CO2-zzetek a halak érdekében. Vagy csináljátok külön csak növényekkel. A halakat akkor hagyjátok ki.

2013. szept. 13. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Itt a legjobb megoldás:

[link]


Nekem kb 7.000.- Ft-ból kijött mindenestől, atombiztos, és tökéletesen működik. Annyit hozzátennék, hogy porlasztókő felesleges bele, elég ha megtömöd szúnyoghálóval.

2013. szept. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm A válaszokat!Én csak azért szerettem volna ezt meg csinálni hogy a növényeim szépek legyenek ne ilyen levél rothadósak.De úgy nézem hogy ezt lehet nem kéne erőltetni.Mert ha el szúrok valamit a halaknak annyi.

De tényleg nagyon köszönöm a válaszokat.Az utolsón még gondolkodom.

2013. szept. 13. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!