Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért viselkedik így a sziámi...

Miért viselkedik így a sziámi harcos halam? Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Sziámi harcos halam van,és mostanába hiába etetem nem eszik,az akváriumból szinte majdnem "kiugrik",az uszonyait mintha széttépdesték volna és a színe is halványabb lett,pedig én úgy etettem,cseréltem a vizét,olyan helyen tartottam ahogy javasolták.Mi történhetett vele?Kérlek segítsetek,mert nagyon szeretem és nem akarom elveszíteni.
2013. szept. 12. 18:40
 1/8 anonim ***** válasza:
úszórothadása van?
2013. szept. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha leírod pontosan mit hogyan csinálsz és küldesz egy képet talán tudunk segíteni de így nem nagyon :(
2013. szept. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Pendulum92 ***** válasza:

Az összes általad felsorolt tünet a rossz vízminőség indikátora. Ugye nem a boltosra halgattál? Nagyon sokszor nem értenek hozzá, és rossz tanácsokat osztogatnak, amiket a halak bánnak.

Ezekre kéne válaszolnod, és megmondjuk hol a baj:

akvárium mérete

halak száma és fajtája

szűrő fajtája

növényzet nagysága

részleges vízcsere: milyen gyakran és mennyit

ha valami eszedbe jut és kihagytam akkor azt is írd le.

2013. szept. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kb.20 cm hosszú 10cm széles az akvárium,2 naponta cserélek vizet,a növényzet nem túl sűrű,az akváriumba csak 1 hal vanJa és naponta egyszer etetem.
2013. szept. 12. 19:06
 5/8 anonim ***** válasza:
10*20 centiméteres az akvárium??? ó te jó ég....
2013. szept. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Ugyanaz a te problémád oka, mint az itteni kérdezők legnagyobb részének, a kis vízmennyiség(és gondolom a szűrő hiánya) miatt a vízben felhalmozódó bomlástermékek mérgezik a haladat. A kétnaponkénti vízcsere sem elég, sőt a gyakori vízminőség-változások csak tovább stresszelik őt. Megoldás: legalább 30 literes akvárium szűrővel, fűtővel, lefedve.

2013. szept. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 izomszörp ***** válasza:

Nagyobb akvárium minimum 30 liter!!!!

Vízminőség finoman szólva bocs hogy ezt mondom pocsék!

Szenved a kis bettád :(

Szerezz be neki mindent ami kell, Szűrés,fűtés,bújóhelyek,növények....

Biológiai szűrés nagyon fontos, a jó vízminőséghez.

Vízhőfok a bettának 27-28 fok!

Teljes vízcserét nem csinálunk.

Színfakulás a stressz miatt van!

Ha sokáig stresszben lesz nagyobb rá az esély hogy nem éli túl :( Ugyan ez a vízminőség miatt is :(

2013. szept. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos tanácsokat.
2013. szept. 13. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!