Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek melyik a legigénye...

Szerintetek melyik a legigényesebb akváriumi hal?

Figyelt kérdés

-igényes a vízminőségre

-a kajára

egyszóval mindenre!


2013. szept. 14. 11:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Boraras brigitte elég érzékeny lehet, mert nagyon lágy víz kell neki, de nem csak az, valamiért a boltban egy hatalmas csapat kidöglött a lágy vízben is.
2013. szept. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

egy a betűt kihagytam

Boraras brigittae

2013. szept. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 kzs ***** válasza:

(Pillangó) Ramirezi törpesügér

[link]


Ez nálam még lágy vízben, minőségi kaja mellett sem maradt meg.

-----------------

De a Diszkoszhal is igencsak igényesnek mondható.

2013. szept. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Cerberosz ***** válasza:
Ezt így elég nehéz megmondani, de egyértelműen ha vad befogott egy példány akkor az sokkal érzékenyebb mintha beakvarizált törzsből veszed. A diszkoszokra mondják h nagyon érzékenyek, de a fekete szellemkéshalat is nehéz életben tartani, valamint a lágy és savas vizet igénylőket.
2013. szept. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
törpe szívóharcsával sem egyszerű a helyzet...ők nem szaporodnak fogságban, vadon fogják őket, és így nagyon sok elhullik. Nálam egyszer 8-ből 3 maradt meg. Most öten vannak, de ők már jó ideje bírják:)
2013. szept. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Csak hogy rácáfoljak #5-re: [link] Max. nagyüzemben nem szaporítják még őket, mert tényleg vadon fogottak vannak a boltokban.


Én a csokoládé gurámikat is felírnám a listára, lágy, savas, lehetőleg fekete víz kell nekik és elég fogékonyak a betegségekre. Majd ha nagy leszek és gazdag meg tapasztaltabb megpróbálkozok velük).


Tudom, hogy nem kifejezetten az igényesség megtestesítői, de a túltenyésztett aranyhalaknak (teleszkópszemű, gombafejű és egyéb extremitások) van bajuk: csak hasonlóan béna aranyhalacskákkal társíthatók, sérülékenyebbek, fogékonyabbak a betegségekre, mint normál társaik, ráadásul a bolti kaja ki tudja őket készíteni az összenyomorított belső szerveiknek hála...

2013. szept. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 YourDestiny ***** válasza:

Diszkoszt lőném be.


Az viszont felettébb érdekes, hogy valaki a ramit és affinist említi.

2013. szept. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 kzs ***** válasza:

@ YourDestiny


Én állítottam be a ramirezi törpesügért igényesnek!

Én annak idején vettem belőlük 8 db-ot.


Már beállt akváriumba vettem, részleges vízcserét csináltam előtte. A halakat szokattam őket a vízhez. Minden lehetséges érték be volt állítva (pH,GH,KH,hőfok), vörös neonokkal voltak együtt, sok búvóhellyel és rengeteg növénnyel.


Mégis rekord-gyorsasággal döglött meg mind (csak persze nem egyszerre, hanem többen), de a vörös neonoknak semmi bajuk sem volt.

Ja, és nem beteg halakat vettem a boltba - semmilyen jelük nem volt, hogy betegek.


Na, akkor megfogadtam, hogy soha többet ramirezit!

Gyönyörűszép, kedves természetű halak, de én ennél jobb körülményeket nem tudok biztosítani nekik!


Mindezt nem azért írom, hogy bárkit is eltántorítsak a ramirezik tartásától: nyilván vannak jobb akvaristák nálam. De én így jártam velük, és soha többet!

(arról nem beszélve, hogy nem a legolcsóbb halak...)

2013. szept. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 YourDestiny ***** válasza:
És azt tudod, hogy szűk helyen simán kinyírják egymást? 8 raminak legalább 250-300 száz liter kell, nagyon alsó hangon. Nekem anno egy párom volt kb. 70 literben. Kevés volt a hely, a hím folyton szekálta a nőstényét. Aztán odaadtam haveromnak. Ő egyáltalán nem foglalkozott az akváriumával. Alulszűrt, vízcserék nélkül működő helyre dobta. Több, mint egy hónapig húzta nála.
2013. szept. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!