Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lassan eltűnik a hínárom?...

Lassan eltűnik a hínárom? (többi lent)

Figyelt kérdés
Egy 110 Literes akeszról beszélek amiben egy pár gurámi algaevő harcsa (kicsik még 3cm) egy pár díszmárna egy pár helena csiga guppi neonhal van benne. A folyóról hoztam folyami hínárt jol átmosva beraktam az akeszba semmi fertőzés betegség nem lett élt szépen a hínárom de a gurámiknak finom csemege volt szóval így lassan már eltűnik. Vettem a halas boltba valamilyen hínár de mint ha azt is csipegetnék. Valójában eszik azt is? vagy csak a közé ment haltápot eszik? Valamit sima apró kavics ágyam van abban jól érzik magukat a növények?

2013. szept. 17. 06:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Megcsipkedhetik, de inkább ragadozók.

Adjál nekik növényi eredetű ételeket, főtt zöldségeket, meg alga tablettát, úgy leszoknak az élő növényről.

Az apró kavics jó, (1-2mm) de a tápozást ne felejtsd el.

A hínároknak általában sok fény kell, anélkül hullajtják a levelüket, ezért is fogyhat a növény.

2013. szept. 17. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy télen kint az ablakban sem marad meg.


Egy alacsony 6 literes akváriumra ha teszel egy 26-30 Wattos égőt és 15 centi közelről világítod, úgy elég gyorsan képes nőni, csak amikor sárgulni kezd gyorsan meg kell tápozni. Ga macro + microval tápozgattam, de nem sokáig foglalkoztam vele, mert nincs sok értelme pár szál hínár miatt fizetni a sok villanyszámlát.


Hosszú távon jobban jársz anubias, aponogeton, cryptocoryne fajokkal, amiknek nem kell sok fény és a halak sem eszik meg.

2013. szept. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Első válaszoló,azt sem tudod milyen gurámia van!

Ha kék vagy márványos akkor ok,de ha neked gyöngyös van akkor tuti,hogy le fogja zabálni.Én is próbálkoztam megmenteni a argentinomat,de hiába.Ették és ették.

Mind levelét lecsípték.Ha 2-4 mm között van a kavics akkor igen jó.De ahogy írták előttem is tápozást ne hagyd el!

2013. szept. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Gyöngyös gurámim van . Szóval eszik. Megprobálkozom még kis fényigényű növényekkel is. Valamint tápot veszek a növényeknek.
2013. szept. 17. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!