Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy tetratec ex 400 as...

Van egy tetratec ex 400 as szűrőm és üzemelés közben kerreg! Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
1 napja szereltem be es nem tudom mi lehet a baja!

2013. szept. 19. 07:42
1 2 3
 1/22 Platypus ***** válasza:
Ha ennyire friss akkor levegős lehet. Próbáld meg jobban légteleníteni.
2013. szept. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 izomszörp ***** válasza:

Rotor részét gondolom nem piszkáltad.

Légtelenítés meg volt? Az miatt kerreghet valóban.

Amúgy nagyon csendesen működnek :)

2013. szept. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 YourDestiny ***** válasza:
Ha rögtön az elején hangos, és nem levegős, akkor gyári hiba. De bízzunk abban, hogy levegős, bár egész jól légteleníti magát a szűrő. Billegtesd meg a szűrőt, meglátod, van-e benne levegő.
2013. szept. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Igazaboo nekem van egy masik kulso szurom is de az hibatlan ezzel szeritem valami hiba leet mert ahogy forgatom akarhogy kerreg!

nemtudom minlehet a baja!

2013. szept. 19. 11:03
 5/22 anonim ***** válasza:
Sajnos nem ismerem azt a szűrőt, de ha nem akar csöndben maradni légtelenítés után sem, akkor zárd el a csapokat, nyisd ki a szűrőt, aztán nézd meg, hogy nem tömtél e bele túl sok szűrőanyagot, mert lehet amiatt nem tud rendesen záródni és szelel körben a tömítése. Aztán rakd össze megint, jól nyomd rá a tetejét, nyisd ki a csapokat, és próbáld újra beindítani.
2013. szept. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 YourDestiny ***** válasza:
Ha nincs benne levegő, avagy nem jön ki belőle semmi, ha megdöntöd 45 fokban valamerre, akkor szerintem valami repedés lehet vagy a tengelyen, vagy a rotoron. Azt viszont jól meg kell nézni, hogy észrevedd.
2013. szept. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan ez volt a gondom. A rotor részt szedd szét nézd meg, hogy nem törött, karcos vagy akadt rá valami. A kerámia tengellyel nagyon vigyázz nehogy eltörd. A kis gumi kupakokat rakd jól rá a végekre és tedd vissza a rotort. Remélhetőleg ennyivel megúszod. Ha nem múlik a probléma próbáld meg garanciálisan cseréltetni, javíttatni.

Én már ezt végigjártam.

2013. szept. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Platypus ***** válasza:
Pontosan ugyanilyen szűrőm van, és az elején sok gondom volt a gyári légtelenítőjével. Hiába nyomkodtam, nem légtelenített, sőt el sem tudtam indítani vele az áramlást. Nem volt normális nyomása sem. Elküldtem a szervizbe, szétszedték, összerakták, egy héten belül visszakaptam tökéletesen. A szervizben ugyan nem találtak semmiféle hibát, de azért megoldották :)
2013. szept. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 YourDestiny ***** válasza:
Én sosem használom a légtelenítőjét, nem is ajánlom senkinek. Jó dolog, de az újított szériánál változtattak a tömítőgyűrűn, ami sajnos szeret szivárogni, ha nyomkodva van. Meg lehet lenni nélküle.
2013. szept. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Kicsit OFF de: a légtelenítőpumpa szerintem abszolút felesleges és csak hibaforrás. Ha beüzemelsz egy külső szűrőt a szívó ágat a helyére teszed majd a víz fölé emelve megszívod a nyomó ágat simán csurig tölti az egész rendszert nyomkodás nélkül. Ha meg levegős marad akkor sem a pumpa segítségével fogod tudni eredményesen kilégteleníteni hanem a döntögetéssel.
2013. szept. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!