Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Pár napja a növényeimen...

Pár napja a növényeimen fekete szőrhöz hasonló valamik jelentek meg. Valakinek van ötlete hogy mi lehet ez? Terjedt is az akváriumban, ki kellett vennem pár növényt. Tapasztalt már más is ilyet?

Figyelt kérdés
2009. nov. 5. 15:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg fonal alga én ha már tényleg nem bírom nézni kiszedem a növényeket (nem mindet csak amelyik algás)

és akvárium vízbe vödörben besózom őket. nem is kevés sót szórok rájuk én tíz literes vödörbe ha vannak a növények (majdnem tele van) akkor egy nagy marék jódozatlan asztali sót teszek rájuk kb 10 15 perc múlva kiszeded a növényeket és mintha teljesen új növényed lenne.

ezután természetesen le kel mosni öblíteni és máris lehet vissza ültetni.

ha vannak mollyaid guppiid vagy xifoid azok rendszerint azért esznek belőle..sok sikert

Salx írta nem is olyan régen hogy sós vízben élnek a halai 10l vízhez egy csapott evőkanál sót rak (ha jól emlékszem) és ez is gátolja valamelyet ha nem is teljesen az algák szaporodását,na meg hogy ne sima csapvízzel töltsd fel az aksid, vagy használsz valamilyen víz előkészítő szert Sera Aquatan vagy Tetra Aquasafe,

vagy amitz én használok a Serától a Toxivec ami minden káros anyagot kiszűr a vízből ami a halaknak növényeknek nem tesz jót.

Bocsi a hosszú írásért remélem tudtam segíteni nomeg nem aludtál olvasás közben...


Trian

2009. nov. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ecsetalga. Csak megfelelő algaírtóval és vízcserékkel lehet kiírtani. Egyedül a siamensis eszi.
2009. nov. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
ecsetalga
2009. nov. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!