Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Zavarja a halak életmódját...

Zavarja a halak életmódját egy 12000 l/h -ás patakszivattyú folyamatos működése?

Figyelt kérdés

Egy 1,5 köbméteres kis tóban?

Csak 4 kárász él benne meg 2 béka, de szeretném ha jóléreznék magukat. Viszont keringetés nélkül a tó hamar - 1 hónapon belül - elalgásodik. Ergo muszáj szivattyú+szűrő. Viszont van 20 méternyi patakom, amihez kell némi kapacitás és szívóhatás.



2013. szept. 20. 11:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem zavarja őket, nekik is jobb csak.
2013. szept. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
1,5 köbméteres tóban? 12 köbméter/óra teljesítményű szivattyú? Nem ,nem zavarja őket,úgyis elhaláloznak pár perc alatt.
2013. szept. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nekem van benne egy 10e literes szennyvízszivattyú amiből locsoltam ha nagyon bealgásodott és egyet sem darált be, mert 10 centiről már kicsi a szívóhatás, pedig annak a lyukmérete akkora mint egy gyufás skatulya, nem 1x1 centis rácsok. Tapasztalati választ vártam volna nem tippelőset.


Gondolom, hogy nem szívná be őket a pici rácsméret miatt, és a relatíve nagy felület miatt eloszlik a szívóhatás. Inkább a stresszre és a szaporodóképességre lettem volna kíváncsi.

2013. szept. 25. 09:11
 4/5 anonim válasza:
Ha megvan a négy elemid akkor kiszámolhatod hogy a szivattyú kb 7,5 percenként kiszippantja az egész tavat mindenestül,majd gondolom ugyanazt a vizet nyomja vissza,ez kb olyan lehet szegény békának mintha bedobnád a Niagara vízesésbe és egy idő után már nem élvezné mert odaragadna az arca a szívórácshoz.Szerintem keress sokkal kisebb szivattyút.
2013. szept. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Egyetemi végzettségem van és ki lett próbálva a szivattyú. Az, hogy rá van írva, hogy 10000 L/h, az csak egy névleges teljesítmény, 0 centi csővel sík terepen. Ha ezt a vizet 30 ,éterre viszed el, ráadásul 1,5 méter magasra, akkor leesik a hozam (ÉS A SZÍVÓHATÁS IS) a negyedére... 4 elemi.
2013. szept. 28. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!