Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumba tehetek ásványvizet?

Akváriumba tehetek ásványvizet?

Figyelt kérdés
A héten fogok hazahozni 2 db axolotl-t, és nekik nagyon tiszta vízre van szükségük, de itt nálunk elég fura íze van a víznek, viszont nem tudom, hogy van-e elég oxigén az ásványvízben, vagy hogy árthatna-e nekik valamiben az ásványvíz. Ezért érdekelne, hogy mennyire használható az ásványvíz az akváriumban. A válaszokat előre is köszönöm.

2013. szept. 21. 00:03
1 2
 11/16 Pendulum92 ***** válasza:
100%

AZ oxigén oldhatósága a hőmérséklettől függ főleg, így az ezzel kapcsolatos aggodalmad fölösleges.

Viszont fölösleges ásványvízzel is szórakozni, az legtöbbször palackozott csapvíz, csak azt nem kezelik klórral, azért lehet jobb íze. A csapvízből pihentetéssel eltávozik a klór, így már használható lesz.

2013. szept. 21. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
igen, az nem kifejezetten érdekel, hogy palackozott csapvíz-e, mert az itteni vízbe nem igazán bízom meg. Igazából a klór miatt se aggódok annyira, bár ha felhívtam a vízszolgáltatónkat, akkor lehet biztosra tudni, hogy kimegy-e belőle minden klór. De a lényeg akkor az, hogy nem ártok vele a jószágoknak, igaz?
2013. szept. 21. 00:46
 13/16 Pendulum92 ***** válasza:
Ugye a csapból ivóvíz minőségű víznek kell folynia, ezt állandóan vizsgálják. Ez az ivóvíz minőség pedig jó az egyéb állatfajoknak is. A rossz ízt okozhatja pár dolog, például a vas, klóraminok(uszodákban is ezt érzed, nem a klórgázt). A vas nem veszélyes, a klóraminok viszont nem egészségesek, de illékonyak, így pihentetéssel meg lehet tőlük szabadulni.
2013. szept. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Platypus ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy a klóramin nem távozik pihentetéssel, vízelőkészítővel viszont eltüntethető.


A legtöbb ásványvíz értékei hasonlóak a magyar csapvízéhez, szóval használhatod is, ha akarod. De ugyanúgy pihentetni kell, mivel a palackban a nyomás miatt tele van beoldódott gázokkal(a szénsavmentes is), ami azonnal beöntve embóliát okozhat. És borzasztóan környezetszennyező a sok műanyag palack.

A tiszta víz inkább a jó szűrésre és a gyakori vízcserére vonatkozik, nem szeretnek a saját piszkukban úszni.

2013. szept. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, erre voltam kíváncsi. Én jelenleg Angliában élek, és ebben a lakásban valami hihetetlenül fura íze van a csapvíznek, úgyhogy könnyen lehet, hogy nem a vízzel, hanem a csövekkel van a baj, ezért mindenképpen megakartam oldani valahogy ezt a problémát. Sajnos otthon sokszor próbálkoztam haltartással, de mindig nagyon hamar elpusztultak, pedig nagyon odafigyeltem rájuk, így most nagyon utána szerettem volna nézni. És azt olvastam, hogy nagyon tiszta vízre van szüksége, mert nagyon érzékeny állat. Nagyon köszönöm a segítséget.
2013. szept. 21. 21:10
 16/16 A kérdező kommentje:
Az ásványvizet meddig pihentessem? Mert most már hazahoztam a jószágokat, de még nem merem beletenni őket, kb 1-2 órája pihen a víz. Az elég, vagy olyan sokáig kell pihentetni mint a csapvizet?
2013. szept. 22. 21:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!