Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » CO2 akváriumba de nem értek...

CO2 akváriumba de nem értek valamit?

Figyelt kérdés

Nos elsőnek is az alap: [link]

ez teljesen értem átlátom hogy kel megcsinálni és ismerem is az alaktrészeket. De miért kell bele A bubiszámláló illetve a diffusor? milyen szerepet töltenek be és miért fontos e az egészhez?? mert ugy gondoltam hogy apró lyukacsos sziklából jönne fel a CO2?



2013. szept. 23. 20:25
 1/7 Pendulum92 ***** válasza:
A bubiszámláló gondolom azért kell, hogy pontosan lehessen adagolni a co2-t. A diffúzor meg gondolom az a zsugorított üveg, az "porlasztja" a co2-t a vízbe, a jobb oldódás miatt.
2013. szept. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudok írni a gyártó emberkének de néhány gyakorlati tanáccsal támogatnám a projektet. Szifon már megihletett pár embert, de ez valami okádék ahogy kinéz. A tűszelepes szabályzó egyetlen hátránya, hogy nyomásfüggő a gázáramlás szabályzása. Tehát az írónak javasolnám a legősibb, fillérekből kihozható, és az ékszerészek által is használt finom nyomásszabályzó berendezés használatát. Ami garantálná neki a kis, és relatív nagy nyomáson is az egyenletes gázszabályzást. (nem véletlen nem teszek fel róla képet) Másik, hogy a parasztosan ababilincsnek hívott szorítót mikor tudjuk hogy kis keresztmetszetű, és viszonylag puha dologra akarjuk szorítani,(no nem oda! ) Előtte egy vele megegyező keresztmetszetű köracélra felszorítjuk, ekkor felveszi a kívánt végleges kör alakját, és a gumislagot meghúzhatjuk vele nem fog ereszteni sehol. És akkor elég egy is. Nem kel 3 darab az is tele szilózva.


Kérdezőnek:

Bubiszámláló azért kell, mert a gázáramlást szabályoznod kell. Mivel egyszerűbb a buborékékat számolgatni mint áramlásmérőt beleszerelni a rendszerbe, így az akvarisztika ezt a módszert vette át.

Az a baj az apró lyukacsos sziklával, hogy nagy buborékokat hoz létre, és így nem tud beoldódni a vízbe a kívánt mennyiségű co2. Ugyanis nem tölt sok időt a víz alatt, hanem egyből gázol a felszínre. A diffúzor pedig olyan apró bubikat csinál hogy nem kezdenek azonnal felfelé szállni, hanem bizonyos áramlásba helyezve képesek körüljárni az akváriumot, és időzni a víz alatt, ami lehetővé teszi a jobb beoldódást.

2013. szept. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Diffúzor helyett, használhatsz külső reaktort.

Nem olyan macera a karbantartása..

2013. szept. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Diffúzort miért is kell karbantartani?
2013. szept. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tisztításra gondoltam, karbantartás alatt..
2013. szept. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Te tisztítottál már? Mert nekem még nem kellet, pedig a gumi tapadóját le kellett cserélnem mert már lerohadt.
2013. szept. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyébként logikus.

Az egyik oldalról csak gáz-t kap. A napi megvilágítás teljes ideje alatt működik azaz fújja a co2-t,Tehát a belseje is száraz, és az apró lukak is. Ezek szerint az algaképződés teljes ideje alatt csak a felületén képződhet alga, de nem a belsejében. Mikor elzárjuk este, csak a annyi víz kerül a belsejébe, amennyi gáz ki tud távozni, fel tud oldódni. Ugyanis a visszacsapó szelep nem enged több vizet visszaáramlani. Sőt a visszaáramló víz is át van szűrve rendesen. Pont annyira hogy alga-kosz nem juthat bele. Ha pedig felülről az éj leple alatt befedné a pórusokat valami, akkor azt reggel az első indításnál ki is fújja. Mikor még nekem sem volt, akkor én is azt hittem hogy majd baromi nehéz lesz takarítani. Gyakorlatilag szét sem lehet szedni.

2013. szept. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!