Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek melyik a jobb...

Szerintetek melyik a jobb üzlet Vadon /Podmanicky u/ vagy az Atlantisz /Eötvös u. /?

Figyelt kérdés
2013. szept. 24. 17:32
 1/6 Platypus ***** válasza:
Az atlantisz sokkal olcsóbb, több ritka faj is előfordul, viszont az állapotok elég gusztustalanok és a fazonnak igen fura elképzelései vannak, amiket terjeszt is. A vadon közepesen drága bolt, az akváriumok szűrése/tisztasága rendben van, és ha kérdezel, akkor normális tanácsokat kapsz. Ha nem kérdezel, akkor persze szó nélkül eladják neked amit kérsz, akármekkora hülyeség is.
2013. szept. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az atlantiszosnak a gyakorlati tudása, a vadonosnak meg a lexikális tudása nagyobb, de ökörséget beszélni már mindkettőt hallottam. De mindegy is, mert nem a boltban kell megtanulni az akvarisztikát.


A vadon egy nagy bolt, ahol találsz magadnak szép köveket, szép faágakat, akváriumokat, sok féle halat, ami éppen van, jó drágán. Az egyik eladóban nincs semmi tolerancia, semmi normális vevői hozzáállás. Ha hülyeséget mersz kérdezni, úgy leolt, hogy menekülhetsz ki. A vadonban rendelésre nem szereznek be dolgokat. Ha záróra van akkor zárnak és kész.


Az atlantiszban sok cucc van összezsúfolva kis helyre. Minden olcsóbb, a kiszolgálás emberközelibb, barátságosabb, már már olyan, mint egy kis klub. Sokan időznek ott csak azért, hogy dumálgassanak. A srác egyedül viszi a boltot, mérhetetlen türelemmel és meghallgatja mindenkinek a kívánságát. Beszerez bármit. Nem egy rend és tisztaságmániás, de ideje sem lenne rá, hiszen napközben legtöbbször egyedül van és kiszolgál, reggel- este pedig a szállításokat intézi.

2013. szept. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Platypus ***** válasza:
A vadonos srác modorával kapcsolatban igazad van, de én az atlantiszos gyakorlati tudását is két lépés távolságból szemlélem. Szerinte rendben van, ha 5 literes akváriumokban tartja a halakat, és ha egyik-másik beteg lesz/felfordul, akkor azt a rossz hozott anyagra fogja. A tengeri akváriumai is működésképtelenek hosszú távon, mégis javasolja mindenkinek a megoldásait. Meg egyszer láttam, ahogy a patkányok épp elhullott társukat marcangolják, és a nagy részét már megették, ami jó pár órába telik. A haldögöket már észre se veszem. Tény, hogy jóindulatú és segítőkész az ürge. De egyáltalán nem ellenőrzi az elképzeléseit.
2013. szept. 25. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tény és való, de azért eddig szép egészséges állatokat hoztam atlantiszból. A vadon annyiból jobb, hogy nagy kezdő tőkével indult, nem a nulláról, így jobb körülményeket tud biztosítani egy bazi nagy helyiségben. Van helye és pénze, nem kell házi barkács megoldásokat eszközölnie, de ott is vannak halálozások. Ritkán járok oda, de egyszer megtetszett a boraras brigittae akváriumuk, és másnap meg akartam mutatni barátomnak, erre eltűnt az egész. Elnyelte a föld.
2013. szept. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
még az előző végére. 200 halat nem vesz meg senki egyszerre.
2013. szept. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Voltam az Atlantiszba. Amit ott láttam leirhatatlan. Soha többet nem teszem be a lábam.
2013. szept. 26. 06:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!