Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Darakórt mivel és hogyan...

Encsi970320 kérdése:

Darakórt mivel és hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés
Ma reggel észrevettem ez egyik guppimon, hogy az aljzatnak megy az oldalával, azaz vakarózik, a fehér pontokat még nem láttam egyik halon sem, de szeretném megelőzni azt a bajt, hogy a halaim elpusztuljanak. Mivel tudom kezelni, kb. mennyibe keül, és hogyan kell kezelni?
2013. szept. 25. 06:56
 1/6 YourDestiny ***** válasza:
A dörgölőzés nem csak darakór jele lehet. Amíg nem tudod, mi a pontos helyzet, miért akarod lekezelni a vizet? Amíg nincsenek további tünetek, külső jelek, én csak simán megsóznám a vizet jódmentes konyhasóval. 1 enyhén púpos kávéskanál sót feloldani minden 10 liter vízhez. Vannak halak, amik nem túlzottan bírják, nem ismerjük a halállományod. Viszont ez a mennyiség véleményem szerint elegendő.
2013. szept. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
3 guppim és 3 xifom van egy 60literes aksiba, akkor egy kis vízbe oldjak fel 6kanál sót és öntsem az akváriumba? milyen só kell hozzá?
2013. szept. 25. 11:36
 3/6 A kérdező kommentje:
meg még 1 almacsiga
2013. szept. 25. 11:46
 4/6 YourDestiny ***** válasza:
Jódmentes konyhasó, írtam. És ne 6 kanállal. Vízmennyiséghez számold, nem akváriummérethez. 40 liternél kétlem, hogy több víz van benne.
2013. szept. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
jolvan köszönöm
2013. szept. 25. 13:14
 6/6 A kérdező kommentje:
almacsigának nem árt a sós kezelés?
2013. szept. 25. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!