Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » FONTOS! Darakórt hogyan kezeljem?

FONTOS! Darakórt hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés
A neonhalaimon fehér pontokat észleltem, 100% hogy darakór. Mivel kezeljem őket, mert azt olvastam neten, hogy a malachit zöld mérgező hatással van a neonhalakra. Esetleg különítsem el azt a néhány neonhalat, amelyiken megjelentek a fehér pöttyök?
2011. jún. 5. 08:48
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
42%
Malachitzöld gyógyszerrel. Rajt van a gyógyszeren, hogyan kell használni.
2011. jún. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Mivel ma vasárnap van, sajnos nem tudok venni. De azt hallottam hogy sóval is lehet kezelni őket. Jódmentes só van itthol. Azzal hogyan lehetne kezelni? Mert egyik oldalon ezt írják a másikon már mást. Valaki megírná hogy mennyi sót tegyek a vízbe, ha 100 literes az akvárium?
2011. jún. 5. 09:00
 3/22 anonim ***** válasza:

Parakill kell rá, vagy costapur.

Ne karanténozz, az egész akit kezeld! Levegőztess erősen, a hőmérséklet mehet 27-28 fokra.

2011. jún. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
És a sót hogyan alkalmazzam? Mekkora mennyiségben? 100 literes az aksi.
2011. jún. 5. 09:06
 5/22 anonim ***** válasza:

Darakórra sót? Max. megelőzésre, 10 literenként 1 nagyon csapott evőkanállal.

De! Ezt állandóan kell alkalmazni, megelőzés céljából, leginkább elevenszűlős akiba. Ők ugyanis jobban bírják a sót (ilyen mennyiségben).

Ilyen előrehaladott állapotban, hogy már látni is lehet, ha már sót teszel bele, akár mehet a paprika is, meg a hagyma...

Gyógyszer kell rá!

2011. jún. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Megtaláltam, hogy 1 csapott ek jódmentes só 10 literre. Tehát az asztali só az jó lesz? És azt honnan tudhatom meg, hogy melyik hal nem bírja a sót?
2011. jún. 5. 09:15
 7/22 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 09:14


Tudom hogy gyógyszer kell, de leghamarabb csak holnap tudok majd venni. És azért gondoltam hogy tennék a vízbe egy kis sót, hogy addig is legalább az féken tartaná valamennyire a kis parazitákat.

2011. jún. 5. 09:16
 8/22 anonim ***** válasza:

A lágyvizűek általában rosszabbul bírják, a harcsák általában kimondottan utálják, van olyan algázó, amelyik simán elpusztul sós vízben.

Ezen belül vannak kivételek, hogy melyik hogy bírja, ez leginkább csak úgy "ráragad" idővel az emberre.

2011. jún. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

...és ne feledkezz meg a kiváltó ok kiderítéséről, és megszűntetéséről, ugyanis az esetek zömében nem külső fertőzés az ok!

Jobbulást! :)

2011. jún. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Mivel 100 literes az akvárium, és ugyebár 10 literenként kell 1 csapott ek só, csak 4 csapott ek sót tettem a vízbe, mert ha esetleg a sziámi ormányos márnám nem szeretné a sót, így legalább nem olyan túlságosan sós a víz. A többi halam elevenszülő. Kivétel a neonhal és a sziámi ormányos márna.
2011. jún. 5. 09:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!