Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az 5 tavi aranyhalamat szeretn...

Kérdezőférfi kérdése:

Az 5 tavi aranyhalamat szeretném a hideg időkre áthelyezni egy 100 literes akváriumban. Mire ügyeljek oda, hogy jól érezzék magukat?

Figyelt kérdés
A kb. 300 literes tavam hőmérséklete 10 fokos,míg az akváriumé 17 fokos. Hogy tudnám elérni azt,hogy az aksi hőmérséklete megközelítse a taviét?Nem szeretném hogy a túl nagy fokkülönbség miatt meghaljanak a halaim.

2013. szept. 29. 13:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Fokozatos kiegyenlítéssel megoldható a dolog, 10 fokos vízzel kéne feltölteni az akvit, és megvárni, hogy magától felmelegedjen.

Időközben többször csinálni részleges cserét 10 fokossal, hogy lassabban melegedjen. Pár nap alatt megszokják.


De nem tudom, van e értelme az egésznek. 5 nagy aranyhal simán megmérgezi magát 100 literben. Pár nap alatt meghalnak ammóniamérgezésben.

2013. szept. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi az infót. egyenlőre mindegyik csak 5 centis egy kivételével ami 7, ha meg lesz a kellő pénz,rögtön veszek nagyobb akváriumot,szerintem egyenlőre kibírják ekkora termettel a 100 literest még.
2013. szept. 29. 15:37
 3/5 anonim ***** válasza:
Pesrze ha kicsik akkor még jó tavaszig.Viszont kell egy külsőszűrő vagy ammóniamérgezésben fognak meghalni.
2013. szept. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

én csak a belső szűrőket ismerem,meg a levegőztetőket.mire jó a külső szűrő? olyannal én még nem foglalkoztam.

az ammónia ellen úgy védekeznék hogy hetente lecserélem a víz 20,max 30%át és/vagy rakok bele sera toxivecet ami klór, nitrit és amónia ellen jó.

2013. szept. 29. 15:49
 5/5 anonim ***** válasza:

Ammónia ellen kizárólag szűrő jó, semmi más.

Folyamatosan termelődik, nem kis mértékben, tehát folyamatos csökkentés kell, a jó szűrésen kívül erre semmi nem képes.

A külső szűrő arra jó, hogy kívül van, ezért nagyobb lehet, így nagy a szűrőtérfogat.

Egy belső szűrővel nem biztos, hogy kibírják tavaszig 100 literben.

2013. szept. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!