Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyi sót tesztek az édesvízi...

Mennyi sót tesztek az édesvízi akváriumba? És ilyenkor kiveszitek a halakat vagy mehet a só akkor is, amikor bent vannak?

Figyelt kérdés
2013. szept. 30. 10:39
 1/7 anonim ***** válasza:
én 10 literenként teszek 1 teáskanál /csapott/ feloldott jodmentes sot.a halak benn vannak a vizbe,amikor öntöm akkor bele usznak a halak.olyan mintha örülnének neki.
2013. szept. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 YourDestiny ***** válasza:
10 literenként (víz, nem akváriumméret) szokás egy enyhén púpos kávéskanál jódmentes sót rakni. Egyes baktériumokat képes elnyomni, de ha valami már beütött baj ellen szándékozol használni, akkor nem biztos, hogy a legjobb úton jársz. Mi a szándékod a sózással?
2013. szept. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
most indítom az új akváriumomat, már 5 napja működik, halak még a régiben vannak. (nagyobbat vettem). Eddig még nem használtam sót, de most utánaolvastam pár dolognak, többek között a só javasolt használatáról, de a mikéntjét nem ismerem.
2013. szept. 30. 13:00
 4/7 A kérdező kommentje:
szóval csak simán a zacsiból kanállal átmerem a megfelelő jódozatlan sómennyiséget az akváriumba?
2013. szept. 30. 13:05
 5/7 Platypus ***** válasza:
A só közel sem minden esetben jó! Sok elevenszülő faj szereti, ha van egy kevés a vízben, de a tipikus, lágy vízből származó fajoknak kifejezetten káros. A fő haszna hogy enyhíti a nitritmérgezés tüneteit, na de ezt inkább meg illene előzni a megfelelő szűréssel.
2013. szept. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 YourDestiny ***** válasza:
Normális, problémamentes körülmények között ne használd. Felesleges plusz időtöltés. Egyébként egy bögre forró vízben szokás feloldani, és úgy az akváriumhoz önteni.
2013. szept. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én nem teszek sót az édesvizibe.


Csak a brakkvizibe, meg a tengeribe szoktam, ott a vödörbe öntöm a sót és kézzel megkeverem, várok amíg feloldódik, aztán öntöm a fejükre.

2013. szept. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!