Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Legjobb módja a mechanikai...

Legjobb módja a mechanikai szűrésnek micsoda?

Figyelt kérdés
még egy feltétel lenne, hogy ne látszódjon sok az akváriumban, mint pl egy powerhead nagy szivaccsal, túl csúnya lenne. Szóval egy gyors külső szűrő vagy mi lenne a legjobb?
2013. okt. 1. 20:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Külsőből nagyon túlméretezett kéne, hogy az mechanikaira jó legyen.

Megoldható, de jó nagy teljesítmény kell. Óránként az akvárium térfogatának 10-szerese kb. Sokan csinálják így, de az ára is megvan.

Esetleg egy kevésbé feltűnő belső szűrő kéne.

Vagy kicsi powerhead, amivel úgy tudsz áramlást kialakítani, hogy a nagyja szennyeződést 1 helyre (leginkább a külső szűrő beszívó csonkjához) terelje.

Úgy könnyen le tudod porszívózni.

2013. okt. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 YourDestiny ***** válasza:
Nem nem túl nagy az akvárium, külsővel is meg lehet oldani a mechanikai részét. Nálam csupán vízáramlás miatt van kiegészítés, anno vízpumpa volt, most áramlásgenerátor. Külsővel szűrők biot, mechanikait, és nincsenek lebegő szennyeződéseim. Az aljzaton sincs semmi, az áramlásgenerátor teszi a dolgát.
2013. okt. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 YourDestiny ***** válasza:
Az első szó HA akart lenni :)
2013. okt. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam meg hogy bedobtam egy fagyasztott halat, ilyen döglöttet, aztán néztem, hogy hova esik le. Most nem esik le sehova, csak megy körbe-körbe, amíg meg nem eszik. Mágneses áramoltatóval fújkálom, azon kívül meg van egy külső szűrő. Ezt azért csináltam így, hogy ne kelljen a talajt poszívózni a murénánál, mert lusta lennék hozzá. Vízcseréléshez meg beletettem a sarkába egy U csövet, rajta egy méteres csőderebbal, ami lelóg majdnem a földig és a végén van egy csap. Kinyitom, alá a vödröt, kifolyik a víz. Aztán csak beöntök új vizet. Így nincs vele sok munka :)
2013. okt. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
lesz egy szűrőaksi biológiaira, de azt nem használhatom még mechanikaira is, mert nem elég erős a pumpája, meg úgyis túl gyors lenne akkor a vízmozgás. Melyik a leghatékonyabb külső szűrő mechanikai szempontból? 500 liter vagy nagyobb lesz az aksi kb, szóval egy FX5 talán?
2013. okt. 1. 21:25
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hát elég nagy tartály kéne hozzá.


Ha tudnál fúratni az akvárium oldalára, 1-2 lefolyó lukat vízszint magasságába, és rátennél PVC cső idomot arra meg recés hajlékony csövet. Akkor tudnál tenni mellé, vagy alá egy szűrőakváriumot vagy egy 30 literes műanyag hordót, abba lefolyna a víz. Alulról pedig egy vízpumpával nyomatnád fel a vizet az akváriumba. Ezt így olcsóbban megúsznád.

2013. okt. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
mondom már van egy szűrőakváriumom hozzá, csak még nincs beosztva, osszam teljesmértékben két külön álló részre, ahol egyik részben lassabb pumpával biológiai szűrés, másik részben gyors pumpával mechanikai, szivacsokkal meg perlonvattával?
2013. okt. 1. 23:05
 8/12 anonim ***** válasza:

Tényleg, ezekszerint nem tudok olvasni.


Nem egy félhülye ötlet, de a kettéosztásnak lehet egy olyan hátránya, hogy akkor több lefolyó kell, és lehet, hogy több mint kettő.


Pl egy 32mm-es lefolyó csőhöz egy 2ezer liter/órás pumpa vékony slagon nyomja fel a vizet az még asszem működőképes, de egy erősebb pumpa, valószínűleg túl hamar felnyomná a vizet, és nem lenne elég ideje lefolyni, így fent kiöntene az akvárium. Mert fölfelé erővel nyomja, lefelé meg csak a gravitáció által csordogál le a víz. Lefelé azért is kell 2-3x olyan vastag cső, mint ami fölmegy. Persze ha több lefolyó cső megy le egy rekeszbe, akkor meg lehet csinálni erősebb pumpával is.

2013. okt. 2. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Egyébként az sem mindegy milyen magasra kell nyomni a pumpának. Pl amit én vettem 1200 liter/órásat az már 1 méter magasra olyan lassan nyomja fel a vizet, hogy fent csak kb 300 liter/órával folyik be. Annyira lecsökken az ereje, mire felér. Hát nem egy csúcs pumpát vettem, valami 3 ezer Ft volt. Ha találsz erősebb Wattszámú pumpát valahol, az jobban fel tudja nyomni. Szóval itt nem csak a liter/óra számít, hanem az emelési magasság is, és azt a wattszám befolyásolja hogy mennyire tudja jó magasra egyenletesen felnyomni a vizet. Persze még azt is megcsinálhatod, hogyha nem találsz erős pumpát, akkor két kisebb pumpával nyomod fel a vizet, csak úgy a végén már annyi csöved lesz, hogy az fog hülyén kinézni.
2013. okt. 2. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Még a szökőkút pumpákat tudom ajánlani, mert van egy kicsi 350 liter/órás szökűkút pumpám, de az kb ugyanúgy felnyomja a vizet, mint másik sima 1200 l/órás pumpa. Tehát a szökőkút pumpa nem kínlódik vele annyira, lehet hogy az nagyobb wattszámú, igazából nem tudok pontos adatokat adni, mert egyáltalán nem néztem meg, csak össze-vissza vásároltam ezeket.
2013. okt. 2. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!