Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen szűrőanyagot rakjak...

Milyen szűrőanyagot rakjak egy hydor prime 20-as ba?

Figyelt kérdés

Most egy szürőszivacs,4 szűrővatta és egy zsák aktív szén van benne.

Mit rakjak bele hogy jobb legyen,és ha lehet akkor az oldalt ahol megtudnám venni azt is írjátok le kérlek



2013. okt. 1. 22:00
 1/6 A kérdező kommentje:
Az akvárium 210 literes
2013. okt. 1. 22:10
 2/6 anonim ***** válasza:

siporaxot is rakhatsz

pl atlantiszban vettem, de minden halas boltban lehet kapni

2013. okt. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Matrix Tropot a Tropicalfish-től vehetsz. 1700 ft literje. A Siporaxot is innen vedd mert csak 2000 ft literje, nem pedig 4000 mint máshol.

Vehetsz még bele Eheim Substrat Pro-t de ez jóval drágább.

A lényeg az ne kerámia gyűrűt vegyél mert az a legrosszabb.

2013. okt. 2. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

De mihelyett rakjam bele?és hány litert?

Az aktív szén helyett rakjam bele?

2013. okt. 2. 07:11
 5/6 anonim ***** válasza:

Aktív szén nem kell bele egyáltalán. Az csak arra való, ha pl betegség van, akkor utána a maradék gyógyszer ki szűrésére 2 hétig használod. Aztán telítődik és már nem csinál semmit, akkor ki kell venni.


Tulajképp a vatta sem kell bele, mert az meg olyan hamar szétrohad, 3 hónap után elkezd szétmállani.


Csináld úgy, hogy telerakod siporaxxal, tetejére meg egy szivacsot és kész, bár pl az enyémbe még szivacs sincs, csak sipo. Amikor elterjednek benne a szűrőbacik, akkor már jól szűr így a siporaxxal. Az első két hétben még nem.

2013. okt. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát annyi litert tegyél bele, ami belefér.


Nemtudom, nekem prime 10-es van, meg 2db atman szűrő és siporaxot tettem mindegyikbe, van amelyikbe van szivacs is, van amelyikbe az nincs, de sipoval jól megtömtem őket, több zacskóval vettem többhelyről is, még az aqua depóbol is hoztam, ott kimérve árulták, kanalaztak kettőt a zsákból, azt sem tudom hány liter volt, csak szemre mondam nekik, hogy ennyi elég lesz.

2013. okt. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!