Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » CSIGAINVÁZIÓ, mit tehetek?

CSIGAINVÁZIÓ, mit tehetek?

Figyelt kérdés
Kb 3 hónappal ezelőtt vettem új növényeket. Akkor még nem tűnt fel semmi. Kb 3 hete vettem észre, hogy mintha lenne egy-két csiga az akváriumban. Amint láttam ki is vettem. Viszont az elmúlt 1 hétben kb 60 darab csigát szedtem össze, a legnagyobb is gombostűfej nagyságú. Hogyan szabadulhatnék meg tőlük? Már jó pár levelet lerágtak. Az akvárium 80 literes, tisztítóberendezéssel, tisztítsam ki az egész akváriumot? De az túl nagy "sokk" lenne a halaimnak nem? Évente egyszer szoktam az egészet kitakarítani, de akkor is mennek bele a cseppek(PH semlegesítő, meg hasonlók), hozzam előrébb ezt a nagy tisztítást? Decemberben lett az egész kipucolva, azóta ugye a szivacsok tisztítását, 20% vízcsere ment. Szép tiszta, nem algásodik, a halak is jól érzik magukat, csak tele van ezekkel a rohadt csigákkal. Mit tanácsoltok?
2013. okt. 5. 10:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Francia csigaleves:


[link]

2013. okt. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én a helyedben vennék csigaevő csigát, az nem szaporodik el.

Ott hibáztál, hogy amint megvetted a növényt, azonnal betetted az akváriumba, ahelyett, hogy vártál volna, míg előjönnek a potyautasok.

Teljesen ne szedd szét az akváriumot, úgyse tudod elkapni az összeset, ha egy megmarad, újra elszaporodik.

2013. okt. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Jah és ezek nem hólyagcsigák, a kb fél évvel ezelőtt, volt egy Nagy tányércsiga az akváriumomban kb 1-2 hónapig láttam, aztán eltűnt(nem tudom hogy kerülhetett az akváriumomba, de 1,5 centire megnőtt). Ezek a picik is ilyennek tűnnek.
2013. okt. 5. 11:02
 4/4 anonim ***** válasza:
sajnos nekem is ez van ! akartunk venni csiga evőket de guppi mellé nem lehet :'( takarítjuk de nem tűnnek el ! azon meg nagyon gyorsan változtass hogy évente takarítod mert állítólag 2 havonta kell:)
2013. okt. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!