Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet az oka, hogy fialás...

Mi lehet az oka, hogy fialás után a nőstény elpusztul? Már nem az első eset.

Figyelt kérdés

50 literes akvárium.24 fokos víz, levegőztető, keringető benne, növény..

Jelenleg: 1 Algaevő harcsa, 1 házmester, 1 pár Szifó, 1 Platti fiú.

Korábban voltak guppik is..

A lényeg: megfialt a guppi, s 2-3 hét eltelte után elpusztult, ugyan ez volt most a platti-val is.

Látványosan lesoványodik, étvágytalan, megbújik inkább a sarokba, s elpusztul...

Nem tudom mi lehet a baj..

Érdekes módon a Guppik pusztulnak el mindíg hamarabb./sajnos már nem az első 0-ról való indulás/

Gyerekkoromba volt akváriumom, abba se melegítő, se keringető, se levegőztető, nem volt, csak 1 növény volt. Érdekes módon, nem tudtam mit kezdeni a guppi szaporulattal.


2013. okt. 6. 10:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez az akvárium nagyon kicsi ezeknek a halaknak. Ha az algaevő harcsát nem nézem úgyis legalább 80 litertől lenne ajánlatos ezeket így együtt tartani. Valószínűleg az akvárium méretével van a gond.
2013. okt. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

50 liter vizet nagyon könnyen leterhel ennyi hal ilyen kis helyen. Még akkor is, ha jobb szűrőd, keringetőd lenne a javasoltnál is. Ajánlom ezt az oldalt: diszhal.info

Itt megnézheted, hogy milyen halat mekkora akváriumtól lehet tartani.

2013. okt. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Halak étvágytalansága, és elhullása lehet magas ammóniaszint miatt is, vagyis nem megfelelő a szűrésed, vagy nincs bejáródva az akváriumod. Tesztel ez kideríthető.

Gyári szettes akváriumokhoz, vagyis amit a boltban, dobozban árulnak elég gyatra szűrőt adnak, belsőkre meg amit ráírnak ajánlott akváriumméretet annak felét sem tudja.

Fontos, hogy frissen feltöltött akváriumba, csak 1 hét után szabad betenni a halakat, mikor már bejáródik a szűrő, és megtelepednek benne a mérgek lebontásához szükséges bacik. Közben 1x be fog opálosodni a víz, de ez a bejáródás velejárója, ki fog tisztulni. Utána pedig csak részleges vízcseréket szabad csinálni, olyan vízzel amit legalább 1 napig pihentettünk, ugyanis mindig tesznek a vízbe klórt a szolgáltatók ez meg kinyírja a hasznos nitrátlebontó bacikat a szűrőben. 1 nap pihentetés után kitisztul a vízből. Amit még ajánlok, hogy az elpárolgott vizet, lágy vízzel érdemes pótolni, mert ha csapvízzel pótolod akkor fokozatosan felkeményedik a víz, ami szintén a halak pusztulásához vezet, neonhalaim pár éve vélhetően emiatt fogytak el, ők alapvetően lágy vizet szeretik. Nemrég vettem egy műszert ami a vízben lévő oldott sók mennyiségét méri, eszerint a csapvíz 330mg/liter, az akiban meg 500 felett volt.

2013. okt. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Jelenlegi felállásba már 4 hónapja üzemel az akvárium. Tehát már beindult az akvárium. A furcsa az, hogy addig minden renbe van, míg nem fial meg a nőstény... Utánna kezdődik a probléma..

Momentán én inkább vitamin hiányra gondolok elsősorba...

A szifó halam, most fialt másodszor, s eddig nincs vele gondom, de nem szeretném Őt is "eltemetni"..

Az első fialás szépen növekszik, elevenek, s a meglévő halak is "jókedvűek", beússzák az egész akváriumot.

Az etetésre is odafigyelek, változatosan etetem őket, illetve szoktak bőjtölni is....

2013. okt. 7. 08:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!