Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Újonnan telepített akvárium...

Újonnan telepített akvárium vize 1 nap után zavarossá vált, a halak gubbasztanak. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Újonnan telepítettem egy 110 literes akváriumot. Mivel a régi eltört, nem volt lehetőség a vizet pihentetni, és a halakat (elevenszülők) is rögtön be kellett tennem a vízbe. Szűrő még új, de járatom. Világítás is új, de elvileg profi. Az első nap minden rendben volt, a második napra zavarossá, opálossá vált a víz. (A talajt a telepítéskor rendesen átmostam. ) A halak egy része a sarokban a földhöz tapadva gubbaszt, csak néha jönnek elő.

#Akvárium vize zavaros #opálos.
2013. okt. 7. 09:41
1 2
 1/11 anonim válasza:

A zavarosság lehet valamilyen szennyeződés, vagy ha nem használtál semmilyen vízkezelőt a klór is okozhatja. A halak stresszesek, ez még nem jelent betegséget de a stressz az ő immunrendszerüket is gyengítheti.

A megoldás a következő lehet, ha nem használtál valami vízkezelő szert ( Antiklor, Aquatan...) ezt pótold illetve hogy mielőbb beálljon a biológiai egyensúly próbálj valami baktérium kultúrát telepíteni a vízbe ilyet szintén be tudsz szerezni egy halas boltba. Ja és egy pár napig a világítást be se kapcsold , ezzel is csökkenthető a stressz és etetni is felesleges még, mert valószínű úgysem eszik meg mert félnek.

2013. okt. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 YourDestiny ***** válasza:
22%
Ez azért elég egyértelmű. Nem volt bejáratás, nincs biológiai szűrés, friss csapvízzel töltötted fel. Napi-kétnapi 20 százalékos vízcsere pár napig, azt követően egy hétig még sűrített vízcsere, baktériumkultúra vízhez adása, valamint minimális etetés a megoldás.
2013. okt. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
47%

Vajon mi lehet a baj, ha nincs szűrésed... ?!

Jól megmérgezted őket, épp haldokolnak.

2013. okt. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, a javasoltak szerint jártam el. A víz kitisztult, a halak egy része láthatóan jól érzi magát. Másik részük viszont még mindig a sarokban gubbaszt, csak néha jönnek elő. Kicsit már etetem óket, etetésre előjönnek, úszkálnak egy kicsit, aztán visszabújnak. Van esetleg ötletetek arra, hogy ez mitől van, ill. mit kell tennem?
2013. okt. 9. 09:03
 5/11 YourDestiny ***** válasza:
Nincs külső tünet egyik halon sem? Milyen halakról van szó? Kérdés, hogy a halaid mennyire érzékenyek, ehhez viszont tudni kéne a fajtájukat. De javaslom, hogy figyeld meg őket jól, nem-e látsz rajtuk valami szokatlant. Lehet egy kialakulóbal lévő betegség kezdeti állapota.
2013. okt. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Úgy látom, darakór, mostmár majdnem biztos vagyok benne. Gondolom az újratelepítéskori stressz és a megváltozott vízminőség miatt támadta meg őket.

A halak színtelenek, nyugtalanok, néhányan már tele vannak fehér pöttyökkel, kapkodják a levegőt és töredezett, csúnya az úszójuk.


Ezt találtam a darakór kezdeti stádiumáról, pont illik arra a gubbasztásra, amit a napokban csináltak: "A kezdeti jelek –amikor a fehér pettyek még nem vehetők észre – hogy a halak egy sarokban együtt állnak, néha hirtelen, gyorsan elúsznak, majd ugyan oda visszaúsznak. Légzésük, kopoltyúmozgásuk gyors. Egy-egy kiúszás alkalmával az oldalukat, kopoltyúfedőiket nagyobb kövekhez, faágakhoz, talajhoz dörzsölik. Így próbálnak a bőrükbe fúródott csillós egysejtűtől megszabadulni."


Nektek volt már ilyen? Hogyan érdemes kezelni?

2013. okt. 9. 21:09
 7/11 YourDestiny ***** válasza:
Vegyél gyógyszert. Neptun Parakill Turbo, Sera Costapur, ezek jók rá. A szűrést vedd ki, járasd külön vödörben kezelés alatt. A hőmérsékletet emeld legalább két fokkal, 28 fok környékére. Lehetőleg ne világíts, ugyanis egyes gyógyszerösszetevők fény hatására gyorsabban lebomlanak. Ha érzékeny halaid vannak, a kezelést fele adaggal végezd. Két-három nap után 50 százalékos vízcsere, ezt követően újabb adag gyógyszer, két-három nap múlva ismét 50 százalékos vízcsere. Ezek után mindennek rendben kell lennie. Mehet vissza a szűrő, ha van, aktív szén a szűrőbe pár napra. Röviden ennyi.
2013. okt. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 YourDestiny ***** válasza:
Ja igen, kezelés alatt ne etess, és levegőztess erősen.
2013. okt. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi. Még annyi, hogy talán lehet fátyolbetegség is (nem tudom egyszerűen elhatárolni: úgy olvasom, hogy a fátyolnál is lehetnek pöttyök, ill. a darakórnál is tépettek az úszók, fakók a halak).


Hasonló kezelés kell mindkét betegségre, jól tudom?

2013. okt. 9. 23:38
 10/11 A kérdező kommentje:
A halak: xiphok, mollyk, thorocatumok, algaevők. Azt hiszem ezek nem túl érzékenyek, mehet a teljes dózis, ugye?
2013. okt. 9. 23:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!