Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Anubias féléknek mire van...

Anubias féléknek mire van szükségük?

Figyelt kérdés
Mit kell tennem, hogy az akváriumban tökéletesen nőjjenek, amekkorára csak tudnak? Szeretnék majd egy csak anubiasos akváriumot is. Hova tegyem őket? Mire? Hogy? Milyen táp kell nekik? Mekkora fény? Milyen víz? szóval úgy cakkpakk :D
2013. okt. 9. 00:28
 1/6 Salx Narval ***** válasza:
Elég nagy tűrőképességgel rendelkező növények, szinte bármi megfelel számukra, úgy értem, hogy nem miattuk kell aggódini. A többi növény igényeit tartsd szem előtt, nekik az már megfelel. Én úgy tapasztaltam, hogy egészségesebbek ha nem ülteted le csak rögzíted valamihez, pl kő, gyökér, stb, idővel majd úgyis belenő a talajba a gyökérzetük. Csapvízben is szépen fejlődik, de nincs gondja a kezelt vizekkel sem. A fényre sem érzékeny jól tűri a gyengébb világítást is. Én egyáltalán nem tápozom, 2-3 hetente cserélek 20-30% vizet és 2 db 6000K- es 25W-os kompakt csővel világítok 300litert, ez bőven elég nekik, kb havonta hoznak 1-1 levelet. Sokáig semleges vízben voltak, most enyhén savas a vizem, de észre sem vették a változást. Ha erősebben világítod és kicsit tápozod, vagy ha lágyítod a vizet, azzal csak jót teszel. Azért érdemes odafigyelni kicsit a dolgokra mert pl nálam félévente megjelenik az alga a leveleken ez elkerülhető lenne ha erősebben világítanám, jobban szűrném, és dúsabb növényzetet tartanék. Viszont mivel nincs leültetve, simán kiveszem a növényeket és finoman lemosom a leveleket. Én csak ajánlani tudom őket, gyönyörű sokat tűrő növények, kezdőknek is bátran ajánlom.
2013. okt. 9. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Pendulum92 ***** válasza:
Annyit hozzátennék, hogy irtó lassan nőnek.
2013. okt. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nekem 2-3 hetente hoz levelet
2013. okt. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 YourDestiny ***** válasza:
A fény gyenge legyen, különben elalgásodnak a levelei. Talán ez az egyik legfontosabb dolog, amire figyelni kell velük kapcsolatban. Túl lassan fejlődenek. A másik, hogy a rizómát nem szabad elültetni, a gyökeret el lehet, bár a legjobb kötözni őket ilyen-olyan tereptárgyakra.
2013. okt. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
ledes világítás alatt lennének csupán, mindenféleképp csak gyökerekre kötözném őket, és mondjuk Profito általános növénytáppal tartanám őket, megfelel így?
2013. okt. 9. 11:52
 6/6 YourDestiny ***** válasza:
A Profito Hawaii az anubiasnak. Nem szükséges a tápozás se. Nálam low-techben Neptun löttyöt kapnak napi adagokban, meg adagolok EasyCarbot. LED világítás alatt elvileg oké lesznek, az olcsóbb kategóriás LED világítások nem tudnak akkor a fényáramot csinálni, hogy gond legyen az algákkal. Nálam volt már LED alatt anubias, elvoltak.
2013. okt. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!